Andy Belej predstaví skladby z nového albumu na koncertoch

Andy Belej predstaví skladby z nového albumu na koncertoch
jazz.sk

Prešovský spevák a skladateľ Andy Belej vyráža s novinkou Dreams & Ideas na turné. Sprevádzať ho budú výborní muzikanti. Peter Lipa Jr. Trio predstaví spoločne so spevákom jeho najnovší počin naživo na trinástich koncertoch.

Andy Belej je mimo územia východného Slovenska menej známy medzi verejnosťou, každopádne jeho nový album potešil muzikantskú obec, ktorá ho dôverne pozná. Novinku Dreams & Ideas prináša po dvoch rokoch od debutovej platne Lonely a na živých koncertoch doplní repertoár aj staršími piesňami. „Druhý album je oproti tomu prvému odlišný vo viacerých aspektoch.  Je akustický, obohatený o sláčikové kvarteto a viac osobný. Podarilo sa nám v štúdiu nahrať album s pesničkami, ktoré oscilujú medzi jazzom až jemným, nevtieravým popom. Je to pestrá nahrávka, ktorú sme naozaj nahrali na jeden pokus,“ spomína na chvíle v štúdiu Andy Belej. Svoje piesne nahral s Danom Špinerom (klavír - Katka Koščová, Andrej Šeban), Rasťom Uhríkom (kontrabas -  Vertigo, Katka Koščová), Danom Šoltisom (bicie - Vertigo), Ferom Benešom (perkusie), Jánom Chalupom (bicie), Pavlom Jeňom (trúbka). Vokály naspievala huslistka Zuzana Oráčová a sláčikové aranžmány pre neho napísal Adrián Harvan.

Na turné však vyráža s úplne inou partiou muzikantov. „Keďže sú to všetko plne vyťažení muzikanti, nedokázali sme zladiť naše termíny. Na turné idem s triom Petra Lipu ml. v obsadení Peter Lipa Jr. klavír, Michal Šimko basová gitara a Michal Fedor bicie.“
Samotný repertoár nacvičila kapela na skúškach v Bratislave za dva dni. „Bolo to namáhavé, ale podarilo sa nám vyskladať vyvážený program z nových aj starších vecí a už sa tešíme na živé hranie.“

Andy Belej je spevák, skladateľ a klavirista. V roku 2012 vydal vo vydavateľstve Hevhetia svoj debutový album Lonely a v  týchto dňoch vychádza jeho druhý album Dreams & Ideas. Predstaví a pokrstí ho na prešovskom koncerte v Road Cafe pri Harley-Davidson Prešov, na ktorom sa k Andymu a Peter Lipa Jr. Trio pridajú aj hostia Pavol Jeňo na trúbke a huslistka Zuzana Oráčová.

Termíny koncertov Dreams & Ideas:

 

17.12. Tatranská Lomnica – Switch Club

18.12. Košice – Caffe & Bar Smelly Cat

19.12. Michalovce – Caffe Barrique

20.12. Prešov – Road Cafe, Harley-Davidson Prešov

 

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Spevák Andy Belej prichádza po dvoch rokoch s novinkou - autorskym CD Dreams & Ideas
Akustický album Andyho Beleja, ktorý vychádza vo vydavateľstve HevHetia, sa nahrával od roku 2012 a...
Súťaž Jazzfruit ide v nedeľu do finále. Podporte svojich favoritov počas online prenosu nad pražskými strechami
Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné...
Odohrá sa (zrejme?) prvý festival na svete od začiatku koronakrízy. Bavorský Jazzfest Paasau otvorí svoje brány 2. júna.
Náznak, že hudobný život sa začína vracať do normálu. Organizátori jazzového festivalu v bavorskom...
One Day Jazz Festival A-Live 2020: Štvrtkový live stream bude patriť slovenskému kvartetu a nemeckému klaviristovi
Medzinárodný One Day Jazz Festival A-Live prináša do online priestoru tretí zo série ôsmich...
Zamyslenie: čo by sa stalo s jazzom, keby Louis Armstrong zomrel počas poslednej veľkej pandémie?
Keďže v súčasnosti čelíme pandémii koronavírusu, myslím, že je vhodné si spomenúť, že zhruba pred...