BJD 2011: B stage - 23.10.2011

BJD 2011: B stage - 23.10.2011
jazz.sk

Jana Bezek Trio (SK,PL)

Klavíristka Jana Bezek interpretuje vlastné kompozície - jazz a klasickú hudbu. Študovala a koncertovala v Prešove a v Bratislave, momentálne študuje na Akadémii múzických umení v Krakowe jazzový klavír a klavírnu interpretáciu klasickej hudby. Na škole si našla aj nových spoluhráčov do svojho aktuálneho tria.

Jana Bezek - klavír
Wojciech Szwugier - kontrabas
Piotr Skrzynski - drums

jb.horzek.com

Fat breakFast (SK)

Skupina FAT breakFAST je úplne čerstvá - funguje od marca roku 2011. Hudba a zvuk kapely sú ovplyvnené najmä odkazom Waking Vision Tria a newyorskej jazzovej scény. Spoločnou láskou tria je hudba vychádzajúca z jamovania a miešania jazzu, fusion a alternatívneho rocku. Tak ako názov, aj koncert FAT breakFAST zanecháva v poslucháčovi dojem sýtosti a spokojnosti.

Braňo Schwarz - gitara
Dodo Madola - basgitara
Majo Grznár - bicie

Vanda (SK)

Speváčka Vanda hrá so svojou stabilnou rovnomennou kapelou už tri roky. Koncertný repertoár pozostáva zo speváčkiných vlastných, autorských skladieb. Jej tvorbu možno definovať najmä prienikom populárnej a alternatívnej hudby, no v poslednom období kapela v spolupráci s klavíristom Matúšom Ferkom vtláča piesňam aj výraznú pečať jazzu.

Vanda má bohaté pódiové skúsenosti: okrem klubov vystupovala aj na letných festivaloch a mestských akciách. V tomto roku sa objavila sa na najvýznamnejšom českom festivale Sázavafest a vystupovala v úlohe predkapely na koncertoch Lucie Bílej.

Vanda Krajčovičová - spev
Marek Wolf - gitara
Matúš Ferko - klávesy
Marcus Mračna - basa
Marek Žilinec - bubny

Jazz Plays Europe Laboratory (SK,NL,F,PL,D,LU,BE)

Projekt je súčasťou aktivít združenia Jazz Plays Europe, ktoré bolo založené v roku 2007 organizáciami a hudobnými kolektívmi šiestich európskych krajín s cieľom prepojiť súčasné jazzové tendencie v Európe, navzájom sa inšpirovať a pomôcť jazzovým hudobníkom a skupinám prekročiť hranice svojej krajiny - jednoducho povedané dať o sebe vedieť.

Hosťujúcou krajinou Jazz Plays Europe v roku 2011 je Holandsko. Sedem hudobníkov z európskych krajín v Amsterdame nacvičil vlastný repertoár, s ktorým odohrajú 7 koncertov v 7 európskych štátoch. Prvý koncert bude na Slovensku, na Bratislavských jazzových dňoch.

Claire Bellamy je mladá kontrabasistka z mesta Dijon, ktorá je zameraná na progresívnu hudbu a improvizáciu. Maxime Bender je luxemburský saxofonista, ktorý ako sólista získal Elie Music Award a Compositon Award na festivale Tremplin Jazz. Bubeník Michał Bryndal z Katowíc má vlastnú kapelu Sofa, ale známy je aj zo spolupráce s poľskými hviezdami ako O.S.T.R, Voo Voo, a Maria Peszek. Christian Mendoza pochádza z Peru. Naturalizovaný belgičan sa za krátky čas stal najvýraznejším mladým pianistom vo svojej novej vlasti. John-Dennis Renken z Brém je trúbkár, so svojou vlastnou kapelou Zodiak Trio úspešne koncertuje na európskych festivaloch už niekoľko rokov. Gitarista Jasper Stadhouders pochádza z Amsterdamu, je vyhľadávaným sessionovým hráčom doma aj vo svete. Slovensko bude reprezentovať stálica našej scény, saxofonista Radovan Tariška.

Claire Bellamy (kontrabas / Francúzsko)
Maxime Bender (tenorsaxofón a sopránsaxofón / Luxembursko)
Michał Bryndal (bicie nástroje / Poľsko)
Christian Mendoza (klavír / Belgicko)
John-Dennis Renken (trúbka / Nemecko)
Jasper Stadhouders (gitara / Holandsko)
Radovan Tariška (altsaxofón / Slovensko)

Odkazy: 

 

 

Ďalšie články

World Music Festival Bratislava – nové miesta, nové mená, nové zážitky
Siedmy ročník festivalu world music v Bratislave sa bude konať od 18. do 21. augusta na rôznych...
Vyhrajte pozoruhodný sólový album „Attempts“ gitaristu Szymona Miku
Mimoriadne talentovaného poľského gitaristu Szymona Miku sme už na stránkach jazz.sk predstavovali...
Jihočeský Jazzový Festival vrcholí
Hoci sa Jihočeský Jazzový Festival v Českých Budějoviciach začal už v pondelok, práve počas...
Letné čítanie: JACO – Výnimočný a tragický príbeh Jaca Pastoriusa
Počas dovolenkových mesiacoch väčšinou siahnu po knihe aj tí, čo k nej majú počas pracovného režimu...