Bratislavská swingová tančiareň už piatok!

Bratislavská swingová tančiareň už piatok!
Patrik Gömöri

Bratislavský Veľký tanečný večer v marci tohto roku, kde sa v dueli stretli dva výborné orchestre Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers dopadol viac než výborne. Hudobníci sa postarali o skvelú atmosféru, ktorú dopĺňalo nadšené publikum. Po úspechu večera plného zábavy a kvalitnej hudby bolo teda viac než jasné, že si ho čoskoro zopakujú. Preto sa nielen milovníci jazzovej hudby a uvoľnenej tanečnej atmosféry 20. až 40. rokov môžu tešiť na Bratislavskú swingovú tančiareň, ktorá sa bude konať už v piatok 30. októbra 2015 v priestoroch Starej tržnice o 19:00h.

 

 

A prečo by ste si nemali dať ujsť tento výnimočný koncert? Pod jednou strechou sa totiž ocitnú dve výnimočné hudobné telesá, ktoré dosahujú úspech nielen na domácej slovenskej a českej scéne, ale rovnako aj v zahraničí. O príjemnú zábavu sa postarajú v Big Band Battle, kde budú proti sebe „bojovať“ o priazeň poslucháčov.

 

Orchester Bratislava Hot Serenaders sa pod vedením svojho zakladateľa trubkára Juraja Bartoša orientuje na autentickú interpretáciu hot-jazzovej hudby 20. a 30. rokov. Naproti tomu sa Ondřej Havelka a jeho Melody Makers sústreďujú na swingovú hudbu 30. a 40. rokov. Pikantný rozmer dodá celému večeru skutočnosť, že výborný trubkár Juraj Bartoš pôsobí ako sólista a umelecký vedúci v oboch orchestroch.

 

 

A ak by ste mali chuť zatancovať si, nič vám v tom nebude brániť! V priestoroch Starej tržnice bude na vás totiž čakať taktiež tanečný parket, na ktorý sa vôbec nemusíte ostýchať vyjsť – ten bude pre všetkých, či už ste vášnivý alebo iba príležitostný tanečník. Samozrejme, nebudú chýbať ani profesionálni tanečníci, ktorí predvedú, ako sa na svižné tóny jazzu tancovalo v období 20. až 40. rokov minulého storočia.

 

 

Ak ešte predsa len pochybujete o kúpe lístkov na tento jedinečný tanečný večer, navštívte webové stránky www.serenaders.sk, www.melodymakers.cz, kde nájdete podrobnejšie informácie o orchestroch Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Nevynechajte ani stránky na Facebooku, kde sa okrem iného dozviete viac informácií o piatkovom súboji.

 

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Súťaž Jazz Start Up: Už vieme, ktoré skupiny postupujú ďalej!
Koncom minulého týždňa zasadla porota súťaže mladých talentov Jazz Start Up a vybrala na základe...
Golden Age Concert: V rytme Hot & Sweet Music v bratislavskom V-klube
V stredu 27. augusta 2014 sa zo známeho bratislavského Véčka do neskorej noci ozývali burácajúce...
Jazzové ceny sú rozdané: Ocenenie Esprit za najlepší slovenský jazzový album získal gitarista Andreas Varady
Slávnostné odovzdávania cien s trojkoncertom nominovaných prebehlo v utorok 30. apríla v Divadle...
Bratislava Hot Serenaders vzdali poctu americkému jazzu
Ansámbel Bratislava Hot Serenaders už vyše dvadsať rokov patrí k tomu najlepšiemu z ...
Súťaž Jazz START UP hľadá nové talenty: Vyhrať môžu šnúru koncertov, aj debutový album
Už po siedmykrát spúšťa portál Jazz.sk v spolupráci s Rádiom Devín súťaž pre mladé jazzové talenty...
Joshua Redman & Brooklyn Rider: Čerstvý album ,,Sun on Sand'' z dielne Patricka Zimmerliho sa nesie v znamení klasickej hudby a jazzu
Pred pár dňami obdarilo známe vydavateľstvo Nonesuch Records hudobný svet novým albumom v ...
Joe Lovano zdôrazňuje svoje sicílske korene: S talianskym trubkárom Enricom Ravom vydáva spoločný album "Roma"
Žijúca legenda talianskeho jazzu - trubkár Enrico Rava - spojil svoje sily s americkým...
Jazz & Accordion days 2019: Prvý ročník festivalu zameraný na jazzový akordeón sa bude konať v štyroch slovenských mestách
Radi vás privítame na prvom ročníku putovného festivalu zameraného na jazzový akordeón. Jazz &...