Carpet Cabinet vydáva svoj prvý klip!

Carpet Cabinet vydáva svoj prvý klip!
Patrik Gömöri

Mladá, progresívna slovensko-česká kapela Carpet Cabinet koncom roku 2015 tvrdo pracovala v štúdiu na nových singloch. K jednému z nich, ku skladbe “God‘s Sake“, práve zverejnili svoj prví videoklip. Mladé & dynamické slovensko-české zoskupenie Carpet Cabinet vypúšťa do sveta svoj prvý videoklip. Vznikol ku skladbe 'God's Sake', jednej z dvoch singlov, ktoré kapela vydáva začiatkom roku 2016. Nakrúcalo sa v surových interiéroch brnenskej Vlněny, dnes už nefunkčnej textilnej továrni v srdci mesta. Kameru obstaral Pavel Sajda, réžiu klipu JeN Hovorka.

Carpet Cabinet svojím čerstvým videoklipom nadväzuje na úspešný rok 2015, kedy sa napr. ich prvý singel 'F.E.T' s hosťujúcou speváčkou Ashley Abrman objavil s veľkým ohlasom v éteri niekoľkých slovenských rádií. S vypustením debutového klipu kapela zároveň vyráža na sériu koncertov a skladbu 'God's Sake' si teda môžete prísť vychutnať naživo hneď pri niekoľkých príležitostiach: 11.1 v bratislavskom klube Hlava 22, 13.1. v brnenskom Music Labe, ďalej 15.1. v královohradeckej Náplavce, alebo 16.1. v pražskom Jazzdocku.

 

Carpet Cabinet, slovensko-česká groove kapela vznikla v roku 2013 a aktuálnu základňu má v Brne. Sedem členov kapely, ktorí hrajú na saxofony, trúbku, gitaru, klávesy, basu, bicie a vocoder sa so svojou fúziou jazzu, soulu, r'n'b & funky vždy zaručene postará o dusno na parkete pod pódiom. Za dobu svojho pôsobenia kapela stihla odohrať rad klubových i festivalových koncertov na Slovensku a v České republike (Bažant Pohoda 2015, Orava Jazz Festival 2015, Beseda u Bigbítu 2014, atď.), zvíťaziť v súťaži Jazz START UP 2015 v kategórii „Cena za živé vystúpenie“, alebo získať nomináciu na Radiohead Awards 2014 v kategórii „Objav roka“. Svoju všežravú multižánrovosť radi využívajú k spolupráci s rôznymi hosťujúcimi umelcami, akými sú napríklad Sisa Fehérová (Pitch Bender, Fehero Rocher), Ashley Sarah Abrman (The High Corporation) alebo MC & hudobník JeN Hovorka. Aktuálne spolupracujú s výbornou mladou slovenskou speváčkou Zuzanou Mikulcovou, ktorá spoločne so svojou kapelou tiež odohrá spomínané koncerty.

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Zuzana Mikulcová vydáva debutový album Slová
Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová nie je na slovenskej scéne žiadnym nováčikom. V roku 2010...
Do Košíc prichádza festival Jazz Days, prinesie hviezdneho Richarda Bonu i projekt fenomenálneho bubeníka Antonia Sancheza
Prvé mesiace nového roka premenia Košice na mesto jazzu. Postará sa o to úvodný ročník...
Recenzia CD: Prepracovaný debutový album mladej česko-slovenskej formácie sľubuje kvalitnú budúcnosť
Trojročná práca formácie s úctyhodným počtom členov priniesla svoje prvé hmatateľné ovocie. Album...
Pitch Bender a Sisa Fehérová natáčajú nový album Peace in Emergency
Pražská soul-alternatívna kapela Pitch Bender v čele so slovenskou speváčkou Sisou Fehérovou sa...
World Music Festival Bratislava – nové miesta, nové mená, nové zážitky
Siedmy ročník festivalu world music v Bratislave sa bude konať od 18. do 21. augusta na rôznych...
Vyhrajte pozoruhodný sólový album „Attempts“ gitaristu Szymona Miku
Mimoriadne talentovaného poľského gitaristu Szymona Miku sme už na stránkach jazz.sk predstavovali...
Jihočeský Jazzový Festival vrcholí
Hoci sa Jihočeský Jazzový Festival v Českých Budějoviciach začal už v pondelok, práve počas...
Letné čítanie: JACO – Výnimočný a tragický príbeh Jaca Pastoriusa
Počas dovolenkových mesiacoch väčšinou siahnu po knihe aj tí, čo k nej majú počas pracovného režimu...