Január bude patriť súčasnej podobe free improvisation a privíta v Brne nórsko-české trio vedené klaviristom Vojtěchom Procházkom a rakúskych duo bratov Pichlerových, ktorí momentálne žijú a tvoria v Berlíne.
Bergljot (CZ / NOR) / predtým Vojtěch Procházka Trio
Pianista Vojtěch Procházka so svojim nórskym projektom privezie do Brna radikálnejšiu podobu súčasného freejazzu. Úplná improvizácia jeho zohraného tria sa pohybuje medzi divokejšími zvukovými experimentmi a Impresionisticky ladenými pasážami. Majstrovská exkurzia za hranice jazzu bude stáť rozhodne za zážitok.
http://soundcloud.com/vojtechprochazkatrio
Pichler Duo (AUT)
V zložení kontrabas a bicie predvádzajú Rakúšania Andreas a Matthias Pichler, ako vyzerá súčasne znejúci odvážny jazz. Príďte si vypočuť hudbu plnú voľných štruktúr a nečakaných momentov katalyzovanú cez tvorivého ducha Berlína, kde obaja už dlhšiu dobu žijú!
http://www.youtube.com/watch?v=cezLeB2KsC8
Koncert sa uskutoční 9. januára v brnenskom Kabinete Múz
-rob-






