Jan Andra & The Track Inspection: funk-jazzoví inšpektori vyrážajú na turné s debutovým albumom a 360° videom

Jan Andra & The Track Inspection: funk-jazzoví inšpektori vyrážajú na turné s debutovým albumom a 360° videom
Dávid Oláh
The Track Inspection je novým projektom českého jazzového hudobníka Jan Andra, ktorý vydal album The Track Inspection: Introducing dňa 29. októbra 2020. Deväť skladieb sršiacich energiou sa pohybuje na pomedzí žánrov ako sú funk, jazz, hip hop a gospel. Prednedávnom vydala kapela aj 360° video skladby "Laid-Back".
 
Formácia The Track Inspection je na českej hudobnej scéne dva roky. Počas nich vystúpila napríklad na festivale United Islands of Prague 2019, kde si vyslúžila titul „soul-funk-jazzový objav roka“. Zahrala si taktiež v niekoľkých pražských a brnianských kluboch. Kombinácia hammondového tria a trojčlennej dychovej sekcie robí z The Track Inspection na českej scéne výnimočnú formáciu. Jej koncertný repertoár sa skladá prevažne z originálnych skladieb členov kapely.
 
„Svou hudbou mířím na emoce posluchačů. Chci jazz v jeho energické podobě přiblížit co nejširšímu publiku,“ hovorí autor projektu Jan Andr. Inšpiráciu pre svoju novú kapelu čerpal hlavne zo svojho pobytu v New Yorku v roku 2016.
 
Rovnako bohatá ako je jeho hudobná kariéra (vystupoval napríklad s Pražským big bandom Milana Svobody, soulovou speváčkou Tonyou Graves, alebo s producentom Borisom Carloffem), je aj žánrový rozptyl skladieb na tomto albume. Nekompromisný funkový groove v "Inspector’s Funk" kontrastuje s gospelovo ladenou baladou "Song for You"; pravidelnosť beatov rozbíja hip hopová "Laid-Back". Jazzovejšie ladené sú témy "Imagine" či "Early Swing".
 
 
 
Charizmatickú šesticu dopĺňajú ostrieľaní hudobníci českej jazzové scény -  Kirill Yakovlev (gitara), Tomáš Hobzek (bicie nástroje), Miroslav Hloucal (trúbka), Petr Kalfus (tenor saxofón) a Richard Šanda (trombón).
 
Celý album sa nahrával pod hlavičkou Androva labelu Locator Records na jar 2020 v štúdiu Sono, kde taktiež vzniklo unikátne 360° video ku skladbe "Laid-Back".
 
Více o kapele najdete na www.facebook.com/thetrackinspection.
 
The Track Inspection: Introducing (2020, Locator Records)
1. Inspector's Funk (J. Andr)
2. Sundance (M. Hloucal)
3. Imagine (J. Andr)
4. September, I Remember (Kirill Yakovlev)
5. Funk's Not Dead (J. Andr)
6. Laid-Back (J. Andr)
7. Early Swing (J. Andr)
8. Roy Boss (J. Andr)
9. Song for You (J. Andr)
TOTAL 56:10
 
 
Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Vznikol soundtrack ku počítačovej adventúre Creaks. Hlavným tvorcom je Joe Acheson a jeho Hidden Orchestra
Pražské štúdio Amanita Design vydalo v lete novú počítačovú hru s názvom Creaks. Na vytvorenie...
Anita Soul and Friends: gospelové Vianoce v Divadle Aréna
V piatok 15. decembra 2020 sa v bratislavskom Divadle Aréna uskutočnil zaujímavý vianočný koncert...
9. ročník Gypsy Jazz Festivalu: Pekný záver roka 2020
Rok 2020 sa stal rokom, kedy asi každý z nás musel, či chcel alebo nie, zastaviť a spomaliť....
Uznávaný Janoska Ensemble sa predstaví na Slovensku v novom termíne. Nový program so saxofonistom Tonym Lakatosom uvedie v premiére v Bratislave!
Svetovo úspešné zoskupenie, založené slovenskými virtuózmi, Janoska Ensemble sa vráti do...