Winter JazzFest Trnava 2020: Generácia Z ovládne pódium jubilejného ročníka zimného jednodňového jazzového festivalu v Trnave

Winter JazzFest Trnava 2020: Generácia Z ovládne pódium jubilejného ročníka zimného jednodňového jazzového  festivalu v Trnave
Peter Baláž

Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave sa stane už po tretíkrát domovom pre priaznivcov kvalitnej hudby, no najmä znamenitých umelcov, ktorí sú garanciou nezabudnuteľných hudobných zážitkov. Jubilejný piaty ročník Winter JazzFest Trnava však hrdo prezentuje “crème de la crème” najmladšej generácie slovenskej hudobnej scény.

Najväčším lákadlom posledného februárového piatku bude bezpochyby iba 9-ročný hudobný multi-talent, zázračný basgitarista Aron Hodek, ktorý svojím inštrumentálnym prejavom zaujal už takmer celý hudobný svet. Pravidelne navštevuje Los Angeles a dostáva vždy nové ponuky na spoluprácu od svetových interpretov a producentov.

Vo svojom sólovom projekte Aron TheBassist ho doprevádza domáca špička. Jeho starší brat David Hodek má podobnú kariéru ako Aron už za sebou, napriek svojmu mladému veku už spolupracoval s nespočetným množstvom prvotriednych umelcov a dnes je z neho medzinárodne rešpektovaný hudobník. Zostavu dopĺňajú mená, ktoré netreba zvlášť predstavovať - Michal Bugala, Eugen Vizváry a Richard Csino.

Ako hlavný Aronov hosť a headliner festivalu sa predstaví jedna z najvýraznejších postáv súčasného jazzu, výnimočný saxofonista a uznávaný raper v jednej osobe, jedinečný Soweto Kinch z Veľkej Británie. Popri plejáde významných hudobníkov, s ktorými spolupracoval, je zaujímavý fakt, že ho k produkcii svojho plánovaného jazzového albumu oslovila hviezdna Amy Winehouse, bohužiaľ jej predčasná smrť to znemožnila.

 

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bude tento rok pôvabná mladá jazzová speváčka Kristína Mihaľová. Tá spolu s talentovaným gitaristom Jakubom Šedivým patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Na naše pomery neobyčajné duo vyhralo súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež sútaž JazzStartUp 2019. V roku 2019 si ich svetová jazzová legenda Dianne Reeves vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. Sú nominovaní v ankete Rádia_FM - Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. V roku 2020 plánujú vydať svoj debutový album. 

 

 

O energické “entrée” sa postará formácia vedená ďalšou neobyčajnou postavou. Stále len 16-ročný hráč na bicie nástroje Mattia Müller zbiera hudobné ocenenia a expanduje na domácej hudobnej scéne raketovým tempom. Líder MattiaBoyzz je okrem svojich inštrumentálnych zručností aj nádejným autorom, čoho dôkazom sú ceny v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a v súťaži JAZZ Start up. Treba pripomenúť, že priemerný vek zoskupenia je 21 rokov!

 

  

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava a Fondu na podporu umenia.

 

 

Winter JazzFest Trnava:

    •       MATTIABOYZZ (SK)

    •       KRISTÍNA MIHAĽOVÁ & JAKUB ŠEDIVÝ (SK)

    •       ARON THE BASSIST ft. SOWETO KINCH (SK/GB)

 

 

Miesto: Kultúrne centrum Malý Berlín, Štefánikova ul. 4, 917 01 Trnava

tum a čas: 28. 2. 2020, 19.00h 

 

Vstupné: 15 €

 

Predpredaj vstupeniek:

https://www.ticketportal.sk/event/Winter-JazzFest-Trnava

a predajné miesta Ticketportal

 

 

Tlačová správa

Galéria

ah.jpeg
kk.JPG
MM.jpg
tit.jpg
WJFTT20 Plagát.jpg

 

 

Ďalšie články

Nový názov i obsadenie: Pressburg Saxophone Quartet sa predstaví poslucháčom už tento štvrtok v Petržalke
Pressburg Saxophone Quartet je nový názov pre saxofónové kvarteto, ktoré v roku 2014 založil...
Jazzmani Nikitin a Šrámek odohrajú koncerty na východe Slovenska i v Maďarsku
Poslednú štúdiovú novinku Altar Double Quintet predstavia v šiestich mestách Slovenska a Maďarska...
V júli nás čaká špeciálne prekvapenie: Po prvýkrát uzrie svetlo sveta koncert Thelonia Monka
Už 31. júla bude vydaná nahrávka z roku 1968. Pre všetkých fanúšikov jazzu ide o výnimočnú udalosť...
Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...