Gitarista Peci Uher vydáva ďalší singel: Zaujímavý zvuk a zmes štýlov v skladbe Riverse

Gitarista Peci Uher vydáva ďalší singel: Zaujímavý zvuk a zmes štýlov v skladbe Riverse
Dávid Oláh
Prešovský gitarista a skladateľ Peci Uher so svojou kapelou vydáva nový singel, ktorý nesie názov "RIVERSE". Je to druhá skladba tejto formácie po debutovej skladbe „Unknown Space“ ktorá vyšla v decembri minulého roku. Na nahrávke hrajú basgitarista Branislav Valanský a bubeník Mišo Čerevka. Vypočujte si zaujímavý počin tejto kapely.
 
Skladba "Riverse" je postavená na reverznom gitarovom groove, do ktorého hrá celé kapela. Názov skladby vznikol spojením slova reverse a river ako slovná hračka. Riverse je rieka, ktorá predstavuje tok času bytia. Tento tok času naberá opačný smer, aby vrátil udalosti a chyby ktoré spôsobil. To je hlavnou myšlienkou Riverse.
 
„Snažíme sa posúvať zvuk celej kapely do pre nás nových rozmerov, nabrať moderný svieži dych. Neustále špekulujem nad zvukom kapely a tlačím chlapcov  do toho, aby hľadali nové zvukové polohy, nový sound. Experimentujeme ďaleko viac než na našom debute Unknown Space. Výsledkom sú veľakrát nové plochy a ambienty, ktoré vznikajú na našich skúškach. Nový singel Riverse sme nahrali live v štúdiu Sinus records v Košiciach u Petra Jakaba a zopár veci sa dorobilo v postprodukcii.“
 
 
„Keď tvorím, inšpiruje ma hlavne dobrá hudba, ktorá vo mne vzbudzuje nejaký pocit. Hrám si harmónie, rôzne ich kombinujem a veľakrát mi začnú pripomínať niečo zo života. Napríklad detský svet ako v mojej skladbe Vivien’s Summer, prírodu – The Glacier, hnev, ženský pôvab, teda hlavne život a emócie, ktoré sa snažím vyjadriť aj farebne zvukom. Niekedy nápad vznikne úplne náhodne ako tomu bolo pri skladbe Riverse. Nahral som loop a omylom som ho zapol reverzne a vytvorila sa zaujímavá plocha, do ktorej chlapci začali hrať groove. Vymyslel som do toho tému a mali sme podstatu songu. Okrem hudobného materiálu používam tiež rôzne elektronické efekty. Keďže moja veľká vášeň je hľadanie rôznych zvukov, sledujem a skúšam všetko čo je na trhu nové. Čo ma zaujme, začnem používať pri tvorbe mojich inštrumentálnych skladieb."
 

 

Kapela funguje v zložení Peci Uher – gitary, Braňo Valanský – basová gitara, Mišo Čerevka – bicie. „Máme už rozrobenú ďalšiu novú kompozíciu, ktorú by som chcel obohatiť o dychový nástroj.“
 
Keďže skladba "Riverse" má desať minút, nechceli k nej točiť videoklip. Nahrali  dvojminútový teaser a celú skladbu dali na youtube s animovaným pozadím. Video a animáciu pomohol zrealizovať Tomáš Telepák z Tee Creation.
 
Kapela má postavený koncertný repertoár, ktorý odprezentuje v júni v prešovskej Christianii a v kulturparku v Košiciach. V koncertnom programe sú ako nové kompozície, tak aj kompozície jeho bývalej kapely  Inside group z albumu "One and Zero".

 

 

Tlačová správa

Galéria

_33A1304-2.jpg

 

 

Ďalšie články

Gitarista Peci Uher vydáva nový singel: Jedinečný zvuk a zmes štýlov skladby Unknown Space
Gitarista Peci Uher vydáva spolu so svojimi spoluhráčmi nový singel s názvom "Unknown Space". Na...
Zabudnuté ľudové piesne v krásnych folk-jazzových aranžmánoch. Predstavujeme nový album Zuzany Mojžišovej ,,Puščaňa’’
,,Spoločné hľadanie hudobného krásna pokračuje ďalej’’. Tieto úvodné slová, ktoré privítajú...
Joey Alexander vydáva nový album "Warna". Prvý singel s názvom Downtime je dostupný na Spotify
Joey Alexander, mladý klavíriny génius niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, ohlásil vydanie...
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na...
Jazz START UP: Víťazom tretieho kola koncertných duelov sa stalo zoskupenie Andrej Farkaš Trio
V sobotu 7. decembra sa v bratislavskom Bohéma Bare uskutočnilo tretie kolo súťaže mladých...