Hudba v kruhu 2020: Jakob Bro Quartet a Julian Lage Trio

Hudba v kruhu 2020: Jakob Bro Quartet a Julian Lage Trio
Peter Baláž

Koncerty bez pódia? Diváci a hudobníci vytvárajúci jeden organický celok? Na tieto otázky už piatykrát odpovie cyklus koncertov Hudba v kruhu, ktorý organizuje o.z. Projekt RUINY tento rok v Bratislave a v Lučenci. Po vystúpeniach Billa Frisella, Marca Ribota, Erica Chenauxa či Jiřího Slavíka sa môžme tešiť v bratislavskom Primaciálnom paláci na koncert jedinečného zoskupenia Jakob Bro Quartet.

 

Po sérii komorných koncertov v gemerskom regióne (Rimavská Sobota, Lučenec) sa projekt Hudba v kruhu v roku 2020 presunie aj do hlavného mesta. V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca vystúpi v slovenskej premiére 18. marca zoskupenie Jakob Bro Quartet v hviezdnom zložení:

Jakob Bro - gitara
Mark Turner - saxofón
Thomas Morgan - kontrabas
Joey Baron - bicie nástroje

 

Jazzový magazín Downbeat sa o hudbe Jakoba vyjadril nasledovne: "Hudba Jakoba Bro nespočíva v technickej bravúrnosti a rýchlosti ... jemne sa vznáša v tichých detailoch a vytvára tak krásne zvukové obrazy."         

 

Vstupenky na koncert Jakob Bro Quartet feat. Mark Turner, Joey Baron & Thomas Morgan

 

V rámci druhého koncertu projektu Hudba v kruhu sa 8. mája predstaví trio Juliana Laga a to v sprievode peruánskeho kontrabasistu Jorgeho Roedera a amerického bubeníka Dava Kinga známeho tiež z kapely Bad Plus. Tento koncert sa uskutoční v priestore Tančiareň a Pivovar Franz v Lučenci.

 

Americký hudobník Julian Lage je zásadnou postavou svojej generácie. Počas poslednej dekády sa venuje skúmaniu americkej hudobnej histórie prostredníctvom dokonalej techniky, improvizácie a výnimočnej hudobnej predstavivosti. Už vo svojom mladom veku (31) má vo svojom portfóliu spolupráce s Garym Burtonom, Johnom Zornom, Nelsom Clineom, Fredom Herschom a inými.

 

Vstupenky na koncert Julian Lage Trio (w. Jorge Roeder & Dave King)

 

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...
CD Perforomances: Vzrušujúci výlet skrz tvorbu Ľuboša Šrámeka
Klavirista, skladateľ, aranžér, pedagóg a producent Ľuboš Šrámek patrí k jedným z...