Hudobne si podmanili Ameriku, svoje umenie predvedú Slovensku – José James a Bilal

Hudobne si podmanili Ameriku, svoje umenie predvedú Slovensku – José James a Bilal
jazz.sk

Spolupracujú s najväčšími menami súčasnej hudobnej scény a mnohí ich označujú za najväčšie spevácke talenty súčasnej americkej hudobnej scény. Spevácke hviezdy José James a Bilal vystúpia na Bratislavských Jazzových Dňoch už v týchto dňoch!

 

José James je novou speváckou hviezdou moderného džezu, no v jeho skladbách nájdeme aj soul či elektroniku. Ihneď po vydaní prvého albumu sa objavil v lineupoch najprestížnejších festivalov ako North Sea Jazz, Tokyo Jazz a hosťoval na nahrávkach hviezd ako Jazzanova a Basement Jaxx. V súčasnosti koncertuje v Európe s aktuálnym albumom No Beginning No End, ktorý vydalo jedno z najprestížnejších svetových vydavateľstiev Blue Note. Talentovaný Američan sa však nenecháva spútavať žánrami a medzi svojimi fanúšikmi má aj početnú mladú hiphopovú generáciu. V Bratislave bude mať premiéru so svojou kapelou v piatok, 25. októbra.

 

 

Bilal, ďalšie meno v programe Džezákov o ktorom budeme v budúcnosti ešte veľa počuť! Erykah Badu, Beyoncé, Jay-Z, Dr. Dre či The Roots – toto je len pár mien s ktorými tento americký spevák, skladateľ a producent spolupracoval. Jeho spev nájdete na nahrávkach mnohých hviezd, vo vlastnej diskografii má tri albumy, vrátane tohtoročnej novinky A Love Surreal. Bilal, ktorý je podľa kritikov aj fanúšikov čiernej hudby momentálne jedným z najlepších čiskokrvných RnB spevákov s nádychom džezu a soulu, vystúpi v Bratislave 26. októbra.

 

 

Jedným z najočakávanejších vystúpení v rámci festivalu je aj koncert acid-džezovej legendy The Brand New Heavies. Nedeľa už tradične patrí fanúšikov funkovej hudby a aj tento sa majú na čo tešiť. Do Bratislavy 27. októbra zavíta kapela, ktorá ma na konte množstvo tanečných hitov, medzi ktoré určite patria aj skladby Dream On Dreamer, You´ve Got A Friend či Never Stop. Na Bratislavské Jazzové Dni príde kapela rozšírená o dychovú sekciu, vyzerá to na skvelú party!

 

Program Džezákov aj tento rok prináša na Slovensko to najlepšie, čo momentálna hudobná scéna ponúka. V bratislavskej Inchebe posledný októbrový víkend od 25. do 27. októbra budú koncertovať svetové hviezdy, špičkoví speváci a kvalitní hudobníci. V piatok so sa predstaví Joshua Redman so svojím Quartetom, v nedeľu odohrá koncert jeho kolega, saxofonista a svetová hviezda Chris Potter. V sobotný večer ovládne Džezáky so svojím projektom svetová trojica Scott Henderson, Jeff Berlin a Dennis Chambers! Kompletný program festivalu a informácie o vstupenkách nájdete na www.bjd.sk.

 

 

Ďalšie články

15-ročná speváčka Júlia Kozáková: Chcela by som toho ľuďom veľa povedať
„Zistila som, že sa vo mne hromadí veľa vecí, ktoré chcem ľuďom povedať a práve teraz som...
Brian Blade: Aj pri odlišných názoroch nás spája ľudskosť
Náš rozhovor s bubeníkom Brianom Bladeom je vyústením dlhoročného záujmu o jeho osobu a ...
Jazzman týždňa: Herbie Hancock
  Herbie Hancock je americký klavírista, klávesista, skladateľ a v súčasnosti...
Gregory Porter: Duchovnosť mojej hudby vychádza z mojej mladosti
Keď Gregory Porter pred rokom vystupoval na JazzFeste Brno, váhal som, či na koncert toho chlapa v...
OpenJazzFest otvára brány už tento víkend
Tradičný letný sviatok jazzovej hudby v podobe 14. ročníka festivalu OpenJazzFest je už predo...
Varovanie: Nitrou sa preženie letná dixielandová búrka!
Vo štvrtok podvečer 18. júla sa nitrianskym centrom preženie dixielandová hrmavica, pretože tamojší...
Čože je to osemdesiatka, alebo fenomén Ivan Kelly Köhler
Počas víkendu sa v Žiline oslavovalo, pretože mnohí zdvíhali čaše na počesť osemdesiatych narodenín...
Do Trnavy na jazz práve dnes
Už dnes poobede sa trnavské námestia a nádvoria premenia na jazzový Babylon, v ktorom bude radosť...