Jazz bude opäť na predaj! Vyhrajte vstupenky alebo CD.

Jazz bude opäť na predaj! Vyhrajte vstupenky alebo CD.
Peter Motyčka

Košický festival Jazz FOR SAle patrí medzi zabehané podujatia a jeho názov súvisí s organizátorom – agentúrou FORSA. Každoročne v novembri sa v Košiciach predstavujú jazzmani zo Slovenska, z Česka, Poľska a z Maďarska. Ani na aktuálnom 32. ročníku nebudú chýbať zvučné mená hudobníkov zo spomenutých krajín, alebo zo zámoria.

Ako obvykle festival prebehne počas troch sobôt s týždňovým odstupom. Počas prvého večera 5. novembra sa predstavia Grzegorz Piotrowski Quintet, vedený vynikajúcim poľským saxofonistom. Hosťom kapely bude Tamara Behler, označovaná za speváčku novej poľskej generácie. Z Česka sa predstavia Marek Hlavica Blues Fakers s gitaristom Viktorom Jermanom. Headlinerom večera bude zoskupenie dvoch amerických a jedného maďarského hudobníka: klávesista Scott Kinsey patril medzi zakladateľov Tribal Tech, basgitaristu Hadriena Ferauda mnohí považujú za pokračovateľa odkazu Jaca Pastoriusa a Gergö Borlai patrí medzi majstrov bicích nástrojov.

 

 

Počas druhého večera (12. novembra) ovládne pódium Big Band Štátneho konzervatória Košice pod vedením Adriána Harvana. K najvyhľadávanejším slovenským ansámblom v zahraničí patrí AMC Trio, ktoré sa v Košiciach predstaví nielen s gitaristom Samuelom Marinčákom, ale aj s americkým saxofonistom Bobom Franceschinim, spolupracujúcim s mnohými svetovými osobnosťami.

Posledný večer festivalu (19. novembra) bude patriť napríklad poľskému Stanislav Slowinski Quartet vedenému vynikajúcim huslistom. Erich “Boboš“ Procházka & Gero Band patria medzi stálice slovenskej bluesovej scény a popri vynikajúcom harmonikárovi sa na pódiu objaví aj speváčka Silvia Josifoská. Jej hlas určite poteší fanúšikov blues a jazzu. Na záver večera vystúpia Electric Shockštvorčlenná maďarská power fusion kapela s energickým prejavom a s kvalitnými inštrumentálnymi výkonmi.

 

 

Trojica eventov Jazz FOR SAle I., II. a III. Prebehne v priestoroch Historickej radnice na Hlavnej 59 v Košiciach a podrobnejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke festivalu. Lístky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal na nasledujúcom odkaze.

Pokiaľ chcete vyhrať dvojicu lístkov na každý zo spomínaných večerov Jazz FOR SAle I., II. alebo III., prípadne máte záujem o CD zoskupenia AMC Trio Plus, zapojte sa do súťaže a odpovedajte na otázku:

AMC Trio dlhodobo spolupracuje a nahráva s viacerými zahraničnými renomovanými jazzmanmi - uveďte meno aspoň jedného z nich.

Odpovede zasielajte do stredy 2. novembra. Lístky si môžu výhercovia vyzdvihnúť pri vstupe na podujatie v Historickej radnici v Košiciach, CD zasielame poštou.

 

 

Autor: Marek Danko

 

Výhercovia dvoch vstupov na jednotlivé večery: Miroslav Grega (5. 11.), Adrián Benko (12. 11.), Ida Hrivnakova (19. 11.)
Výherca CD AMC Tria: Daniel Búlik

 

 

Ďalšie články

Šampiónom jubilejného Jazz START UP sa stáva...
V nedeľu 18. decembra budú mnohí s napätím sledovať futbalové majstrovstvá a čakať na nového...
Vermillion a iné sumy - Kit Downes trio na ECM
Moje prvé zoznámenie s vydavateľstvom ECM bolo prostredníctvom legendárnej nahrávky Pat...
Monterey Jazz Festival odprezentoval najtalentovanejších jazzmanov mladej generácie
Už od roku 1971 sa každoročne uskutočňuje koncert big bandu, ktorý je zložený z...
Archeológia neveselých perspektív: Trilobeat - Zánikový horizont
Slovo neveselý by bolo možné nahradiť aj inými výrazmi, podčiarkujúcimi negatívnosť či inak...