Jazz FM: Špička medzi jazzovými rádiami bude opäť udeľovať ceny

Jazz FM: Špička medzi jazzovými rádiami bude opäť udeľovať ceny
Rádio Jazz FM spustilo v roku 2013 súťaž Jazz FM Awards, ktorá si kladie za cieľ osláviť prácu jazzových, soulových a bluesových hudobníkov. Podujatie prezentuje výnimočné a originálne diela vychádzajúcich hviezd a stálic jazzového neba vo Veľkej Británií i vo svete. Rádio nedávno ohlásilo šiesty ročník súťaže, ktoré vyvrcholí galavečerom 30. apríla na Svetový deň jazzu, podobne ako náš Esprit!
 
Minulé roky si ocenenia odniesli napríklad Quincy Jones, Gregory Porter, George BensonAhmad Jamal, či dokonca The Rolling Stones. Podujatie velebí hudbu, ktorú rádio Jazz FM vysiela a propaguje počas celého roka a ide o jeden z najdôležitejších večerov v európskom jazzovom kalendári.
 
Nominácie pre rok 2019 budú ohlásené začiatkom roka a pôjde o kategórie Jazzový projekt roka, Ocenenie za inováciu a Album roka. Nick Pitts, riaditeľ dramaturgie rádia Jazz FM hovorí: "Žánrom jazz, blues a soul sa za posledných 12 mesiacov darilo a napomohlo tomu aj niekoľko výnimočných živých vystúpení i nových prelomových nahrávok. Tešíme sa, že sa akcia môže konať znovu a že budeme môcť opäť osláviť životaschopnosť a rôznorodosť tejto hudby."
 
Rádio Jazz FM hrá eklektickú zmes modernej i kánonickej jazzu príbuznej hudby. Na jeho vlnách preto môže poslucháč počuť všetko od Franka Sinatru až po Kamasi Washingtona. Rádio vysiela relácie, ktoré sa špecializujú na rôzne subžánre, ale aj ľahký jazz na počúvanie k večeri. Víkendy zasa patria najmä novinkám a tomu najlepšiemu, čo ponúka súčasná tvorba. Na Slovensku sa k Jazz FM dostanete cez internet, napríklad aj vďaka dedikovanej aplikácií pre smartfóny.
 

 

 

Ďalšie články

Jazzové rádio na Slovensku: Rádio Aktual vystriedalo Jazz FM
Milovníci jazzovej hudby si už nemusia nalaďovať zahraničné jazzové rádia, aby mohli počúvať jazz...
Deezer uvádza: Náučné moderované jazzové playlisty
Používatelia služby Deezer, pozor! Pri príležitosti Medzinárodného dňa jazzu (30. apríl) táto...
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na...
Jazz START UP: Víťazom tretieho kola koncertných duelov sa stalo zoskupenie Andrej Farkaš Trio
V sobotu 7. decembra sa v bratislavskom Bohéma Bare uskutočnilo tretie kolo súťaže mladých...
Poznáme víťaza medzinárodnej gitarovej súťaže pod hlavičkou ,,Herbie Hanckock Institute of Jazz'': 1. miesto si odniesol mladý ruský virtuóz Evgeny Pobozhiy
V utorok 3. októbra sa vo Washington DC uskutočnil gala koncert spojený s vystúpením...
Vydavateľstvo Real Music House pokračuje v projekte workshopov RMH Academy
Bratislavské vydavateľstvo prichádza s druhou sériou hudobných workshopov. Špičkoví lektori z...