Jazz pod nebom na nádvorí

Jazz pod nebom na nádvorí
Peter Motyčka

V týchto horúcich júnových dňoch prepája Prahu a Brno nielen preplnená diaľnica D1, ale tiež vynikajúci jazz v podaní študentov umeleckých škôl pod vedením svojich pedagógov – popredných osobností domácej jazzovej scény. Naviac v krásnom historickom prostredí nádvorí v centre oboch metropol a s voľným vstupom.

 

V stredu 19. júna prebehne podujatie na nádvorí pražskej HAMU na Malostranskom námestí a vo štvrtok 20. júna bude znieť jazz v podaní študentov na nádvorí brnianskej Starej radnice. Na pražskom koncerte sa predstavia Rytmický ansámbl HAMU pod vedením Jiřího Slavíka, Jaromír Honzák ansámbl, Vojtěch Procházka ansámbl, ako aj Anna Šteklová, Jaroslav Kovařík, Filip Baader, Robin Galia, Martin Kout, Kateřina Hošková, Veronika Dražková, Jan Bára, Taras Voloschuk, Sarabanda alebo Vilekulas pod vedením Luboše Soukupa.

 

 

Celkovo už deviaty ročník Jazzového nádvoří prebieha pod kuratelou jazzových katedier pražskej HAMU a brnianskej JAMU a spoluusporiadateľom je aj festival JazzFestBrno. „Jsme rádi, že se nám daří tuto tradici rozvíjet, je to jak příležitost pro studenty obou škol si vyměnit hráčské zkušenosti, tak i pro veřejnost bezplatně slyšet nastupující generaci jazzových hudebníků. A v neposlední řadě pro všechny si prostě užít prvotřídní muziku v inspirativním prostředí,hovorí vedúci Katedry jazzu JAMU Vilém Spilka. Na brnianskom koncerte sa vo štvrtok 20. júna predstavia Charles Mingus Tribute Ensemble, Blues and More pod vedením Jiřího Levíčka, Vilekulas pod vedením Luboše Soukupa, The Yamooh Jazz Disciples playing Ellington and Strayhorn, JAMU jazz ansámbl ako aj Rytmický ansámbl HAMU. Koncerty sa začínajú od 15.00 a vstup je voľný. Stačí len prísť a vychutnávať si jazz pod hviezdnou oblohou. Aké jednoduché…

 

 

Autor: Peter Motyčka

Foto: Radek Babička

Galéria

Jazz pod nebom na nádvorí

 

 

Ďalšie články

Dovolenkový tip cestovky Kairos Quintet: More a Les(s)
Slnko hreje, voda láka, takže je najvyšší čas obhliadnuť sa po dovolenkovej destinácii. Niekoho...
Pavol Zelenay bol slovenským unikátom a evergreenom
Predvčerom ma nesmierne zarmútila správa o odchode nestora slovenskej populárnej hudby Pavla...
Večný filozofický problém - Valér Miko: Conscious Being
Už je to piaty album Valéra Mika, ktorý mám možnosť recenzovať. Okrem sólo Príbehov a Random...
Oskar Török Sextet: do Jeruzalema a ešte ďalej!
Pred necelým mesiacom sme avizovali vydanie debutového albumu trubkového svetobežníka a chameleóna...