Jazz START UP: Frankie Kimono uzavreli skvelým koncertom druhé kolo

Jazz START UP: Frankie Kimono uzavreli skvelým koncertom druhé kolo
Miroslav Bachura

Prvý júnový štvrtok patril okrem iného i súťaži mladých talentov Jazz START UP, ktorú organizuje už po druhýkrát Jazz.sk v spolupráci s Rádiom Devín. V priestoroch bratislavského Véčka svoj koncert odpálili víťazi druhého hlasovacieho kola, inštrumentálne trio Frankie Kimono.

 

Po druhý raz v tomto roku sa koncert Jazz START UP odohral v klubových priestoroch. Hneď na úvod treba poznamenať, že sme radi pozorovali stúpajúcu tendenciu návštevnosti, do Véčka si našlo cestu niekoľko tuctov priaznivcov. Moderátorských rolí sa tak ako minulý mesiac chopila dvojica Slovenského rozhlasu Ján Sklenár Kristína Prekopová. Keďže celý koncert bol vysielaný v priamom prenose rádia Devín, s presným úderom ôsmej hodiny mohli Frankie Kimono začať.


Frankie Kimono oficiálne existujú iba od marca tohto roku. Kapelu tvorí trojica mladých dobrých hudobníkov Peter Zajaček na gitare, Tamás Belicza na base a Jaro Žigo ml. za bicími. FK vlastne vôbec nie sú jazzovou kapelou, ich hudba je vskutku eklektickou zmesou naprieč žánrami. Bolo skutočne zábavné počúvať, ako trojčlenná kapela v každej skladbe pláva medzi rôznymi hudobnými vplyvmi. Zajaček na gitare chvíľu znie ako Metheny, potom ako Jeff Beck, inokedy zase ako Satriani. Výborne vystavané skladby i celý koncert, od pomalších náladových momentov, cez hendrixovský acid až po groovujúci funk á la RHCP. Publikum to chalanom dalo náležite poznať, atmosféra bola výborná.

 

V klube bola komorná, ale za  to výborná a energická atmosféra, takú sme si vytvorili aj my na pódiu a nechali sme sa na chvíľu uniesť našimi skladbami niekde mimo realitu. Prakticky to bol náš prvý koncert, čiže sme boli patrične nervózni ale po pár taktoch to opadlo. Ďakujeme zvukárom za dobrý zvuk v klube aj v rádiu, a celej Jazz START UP crew za šancu mladým interpretom sa takto prezentovať,“ zhrnul svoje dojmy z večera gitarista Peter Zajaček.

 

Pripomeňme ešte, že súčasne s koncertom Frankie Kimono sme spustili hlasovanie v treťom súťažnom kole Jazz START UP. Na tejto stránke Vám v mesiaci jún predstavujeme dvojicu mladých talentov, speváčku Janu Gavačovú a klaviristu Ernesta Vizváryho s triom. Obaja súťažiaci tak bojujú o priazeň verejnosti a možnosť zahrať ďalší koncert v bratislavskom Véčku. Hlavnou cenou pre výhercu celej súťaže je nahrávanie v profesionálnom Štúdiu J Milana Tokolyho, DVD video live produkcia v klube Blue Note a otvorenie letného Open Jazz Festu.

 

 

Miro Bachura

Galéria

JAZZ_START_UP_POSTER_NO_LOGO_smaller.jpg

 

 

Ďalšie články

Nech je dobrej hudby medzi nami veľa
Milí priatelia hudby zvanej Jazz, priatelia dobrej hudby. Akosi vždy, na prelome rokov prichádza...
Víťazom súťaže Jazz START UP je big band Swingless Jazz Ensemble!
Prvý ročník súťaže Jazz START UP, ktorá počas uplynulého pol roka prebiehala na stránkach Jazz.sk a...
Miloš Biháry Trio v štúdiu Slovenského rozhlasu
Druhé kolo súťaže Jazz START UP posunulo do finále trnavsko-senickú formáciu Miloš Biháry Trio,...
Súťaž Jazz START UP hľadá nové talenty: Vyhrať môžu šnúru koncertov, aj debutový album
Už po siedmykrát spúšťa portál Jazz.sk v spolupráci s Rádiom Devín súťaž pre mladé jazzové talenty...
Slovenskí jazzmani Nikitin a Šrámek pripravujú premiéru novinky Altar Double Quintet
Čerstvý hudobný album Altar Double Quintet odohrajú v koncertnej premiére etablovaní slovenskí...
Legendárna skladba "Take Five" pôvodne znela úplne inak: Nahrávky zo skúšok vraj pripomínajú zvuk zlej študentskej kapely
Nová kniha od Philipa Clarka o Davovi Brubeckovi, ktorý stál pri zrode legendárneho jazzového hitu...
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...