Jazz START UP: posledné volanie

Jazz START UP: posledné volanie
Peter Motyčka

Kto nič nerobí, ten nemôže nič pokaziť. A kto neokúsi, tak môže banovať. Súťaž pre mladé jazzové talenty Jazz START UP predkladá jedinečnú a tento rok aj poslednú výzvu určenú možno práve Tebe a Tvojmu zoskupeniu.

 

Desať úspešných ročníkov a množstvo na scéne etablovaných laureátov ostávajú dôkazom, že sa toto zápolenie môže stať vstupným portálom do skutočného jazzového sveta. Brány aktuálneho jedenásteho ročníka Jazz START UP ostávajú otvorené len do nedele 26. novembra a prihlásiť sa môžu hudobné zoskupenia so žánrovým zameraním na jazz, latino, groove, soul, fusion či nu jazz. Medzi členmi zoskupenia musí byť aspoň jeden slovenský hudobník a kapela nesmie mať k dátumu spustenia súťaže (10. 10. 2023) vydaný oficiálny album. O víťazoch Jazz START UP rozhodne odborná porota zložená z renomovaných hudobníkov či publicistov: tá na základe zaslaných nahrávok vyberie trojicu finalistov, ktorí sa predstavia na verejnom koncerte v priestoroch komorného štúdia Slovenského rozhlasu v Bratislave.

 

 

Dôkazom toho, že sa oplatí skúsiť šťastie a prihlásiť sa do Jazz START UP je množstvo na domácej i zahraničnej scéne etablovaných hudobníkov. Na svoju účasť spomína speváčka Kristína Mihaľová z úspešného dua Lash & Gray, ktorá minulý rok excelovala vo finále prestížnej speváckej súťaže Sarah Vaughan International Jazz Vocal Competition alebo klavirista Alan Bartuš, nedávny finalista jednej z najprestížnejších svetových jazzových súťaží – Herbie Hancock Institute of Jazz International Piano Competition. Obaja títo excelentní hudobníci nabrali v počiatočnom štádiu svojho umeleckého vývoja odvahu a skúsili šťastie na súťaži Jazz START UP.

 

 

Súťaž pre mladé jazzové talenty vyhlasuje už od roku 2013 portál Jazz.sk v spolupráci s Rádiom Devín. Jazz START UP nie je klasickou súťažnou prehliadkou mladých zoskupení, ale predovšetkým pomocou novým jazzovým talentom prostredníctvom mediálnej podpory a motivačného „Start up balíčka“. Súčasťou „Hlavnej ceny“ je možnosť dvojdňového nahrávania v profesionálnom Štúdiu J a vydanie oficiálneho debutového albumu vo vydavateľstve Pavian Records. Nemenej lákavou je „Cena za živé vystúpenie“ s príležitosťou účinkovania na popredných slovenských jazzových festivaloch, akými sú Open Jazz Fest na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom, Medzinárodný jazzový festival v Košiciach, Mikulášsky jazzový festival, Trnavský Jazzyk či bratislavský Pet Jazz. Zaujímavou je aj „Cena Beyerdynamic“ s ponukou produktov renomovanej značky Beyerdynamic.

 

 

Všetci účastníci záverečného koncertu získajú počas súťaže mediálnu podporu a prezentáciu na Rádiu Devín, ako aj na stránkach Jazz.sk a na ďalších hudobných portáloch. Preto neváhajte a prihláste sa do súťaže Jazz START UP! Stačí, pokiaľ na adresu startup@jazz.sk zašlete stručné informácie o svojej kapele spolu s akoukoľvek zvukovou nahrávkou jednej skladby (autorská tvorba nie je podmienkou). Uzávierka prihlášok je v nedeľu 26. novembra 2023.

 

 

FB: www.facebook.com/jazzstartup

www. Jazz.sk

 

Galéria

Jazz START UP: posledné volanie
Jazz START UP: posledné volanie

 

 

Ďalšie články

Jazz START UP: Víťazom prvého kola koncertných duelov sa stalo zoskupenie New Message Jazz
V sobotu 23. novembra sa v bratislavskom Bohéma Bare uskutočnilo prvé kolo súťaže mladých jazzových...
Nech je dobrej hudby medzi nami veľa
Milí priatelia hudby zvanej Jazz, priatelia dobrej hudby. Akosi vždy, na prelome rokov prichádza...
Jazz Start Up 2019 pozná svojich víťazov. Debutový album nahrá duo Mihaľová a Šedivý
Siedmy ročník súťaže mladých jazzových talentov dospel do finále. Cenu za živé vystúpenie si...
Miloš Biháry Trio v štúdiu Slovenského rozhlasu
Druhé kolo súťaže Jazz START UP posunulo do finále trnavsko-senickú formáciu Miloš Biháry Trio,...
Jazz a Ukrajina po dvoch rokoch
Niekoľkokrát sme na týchto stránkach zdieľali našu solidaritu s ukrajinským susedom. Smutné výročie...
Príďte si uctiť saxofón!
Začiatok marca bude v hlavnom meste už tradične patriť saxofónovej udalosti roka – festivalu...
Dixieland + Nitra = NITRADITIONAL BAND
V každodennej záplave neveselých správ sú tie pozitívne viac ako potrebné a jednou z...
Hraj sa s hudbou. Kalaha: Nord Havn
Názov príspevku je, priznám sa, prvoplánový. Slovo Kalaha je totiž stolová hra spadajúca do...