JazzFestBrno 2012: Alex Sipiagin

JazzFestBrno 2012: Alex Sipiagin
jazz.sk

Široké spektrum jazzu a príbuzných žánrov už tradične predstaví jedenásty ročník medzinárodného festivalu JAZZFESTBRNO. Od 11. do 26. apríla sa do Brna zíde plejáda výnimočných zahraničných hostí ako aj špičky domácej scény a ponúknu priaznivcom jazzu a modernej improvizovanej hudby neopakovateľné (nielen) hudobné zážitky. Festival si zachováva tradičný a osvedčený formát dvojkoncertov vo vybrané dni, doplnených o nočné jamsession. Program jedenásteho ročníka je mimoriadne nabitý, usporiadateľom sa podarilo do úzkeho časového rozmedzia vtesnať celú radu jazzových hviezd.

Z tlačovej správy: Páté pokračování série ruského jazzu v rámci projektu Ruská kultura v ČR ozdobí ruský, dnes na Long Island žijící trumpetista Alex Sipiagin. Zpoza Atlantského oceánu si sebou přiváží vlastní projekt s vynikajícími sidemany z New Yorku. Post kontrabasisty v něm obsadil další Rus, jedinečný Boris Kozlov, mj. leader Mingus Bigbandu. Kytarista Adam Rogers je virtuos par excellence a výrazná instrumentální i skladatelská osobnost současné scény, bubeník Nate Smith svojí hrou obohacuje třeba kapely Davea Hollanda. Sipiagin zahraje repertoár především ze své nejnovější desky Generations věnované Woody Shawovi.

 

 

Ďalšie články

Quo vadis Bratislava Hot Serenaders?
Orchester Bratislava Hot Serenaders mohol aj vďaka Fondu na podporu umenia v tomto náročnom...
Grammy 2022. Poznáme nominantov 64. ročníka najprestížnejších ocenení
Nominácie na tohtoročné ocenenie Grammy sú už známe. Ide o 64. ročník odovzdávania...
Janka Kozáková si plní sny. V projekte Vlčie maky prináša folklórne piesne v jazzových aranžmánoch
Janu Kozákovú široká verejnosť vníma najmä ako speváčku kapely Mukatado, ktorá v tomto období...
Hitchcock už nemusí byť len veličinov pre filmových labužníkov. Britský saxofonista Alex Hitchcock prináša novinku Dream Band
Alex Hitchcock je britský saxofonista so sľubnou budúcnosťou, ktorý so svojim projektom Dream Band...