Kanadsko-poľské jazzové trio na Slovensku počas európskeho turné: V Bratislave vystúpi v električke

Kanadsko-poľské jazzové trio na Slovensku počas európskeho turné: V Bratislave vystúpi v električke
Patrik Gömöri

Koncom mája, v stredu 30.5, zahrajú François Carrier, Michel Lambert a Rafał Mazur v T3 - kultúrnom prostriedku, vyradenej električke, ktorá funguje ako kultúrny priestor. Môžete sa tak tešiť na príjemný free jazz zohratej trojice, ktorá má na konte niekoľko skvelých spoločných nahrávok.

François Carrier je alt saxofonista, ktorého hlboká a sýta hra mieša lyrickosť s trúfalosťou. Získal ňou miesto na Annual International Critic’s Poll of El Intruso 2017 aj 2015, či DownBeat’s 2013 Best Alto Sax Players List. Françoisova diskografia obsahuje vyše tridsať medzinárodne uznávaných albumov s legendárnymi muzikantami ako Paul Bley, Gary Peacock, Bobo Stenson, Tomasz Stanko, Uri Caine, Jason Moran, Dewey Redman, Mat Maneri, Sonny Greenwich, Jean-Jacques Avenel, atď.; pričom pravidelne spolupracuje s bubeníkom Michel Lambertom, s ktorým vystúpi aj v Bratislave.

 

Michel Lambert je kanadský freejazzový bubeník aktívny od osemdesiatych rokov. Ako bubeník nahrával a vystupoval s množstvom kanadských jazzových bubeníkov, akými sú Dave Young, Don Thombson, Sonny Greenwich a mnohí ďalší. Od roku 1982 rôzne projekty priniesli Lamberta do Európy, USA či Ázie. Niektoré z týchto projektov viedli ku vystúpeniam s hudobníkmi ako Marcus Belgrave, Pat LaBarbera, Julian Priester, Mike Nock, Peter Appleyard, Ted Curson, Charlie Haden, John Zorn, John Tchicai, David Torn a mnohými ďalšími..
 

Rafał Mazur (PL) hráva na akustickú basovú gitaru, je zakladateľom ImproArt - štúdia improvizácie, či spoluzakladateľ Insistute of Intuiton, štúdia zameraného na intuitívnu improvizáciu v Krakove. Rovnako ako jeho dvaja spoluhráči má na konte rozsiahlu diskografiu s množstvom polských aj zahraničných spoluprác.

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Festival na počesť trubkára Clifforda Browna: Minulý mesiac oslávil 30. ročník
Jazzový trubkár Clifford Brown zahynul v roku 1956 v mladom veku iba 25 rokov. Napriek tomu sa mu...
Predstavenie o otroctve vyvolalo pobúrenie: Kvôli nemu Moses Sumney zrušil vystúpenie na Montreal Jazz Feste
Americký černošský spevák a skladateľ Moses Sumney zrušil svoje vystúpenie na Montreal...
Sabotáž koncertu Billa Frisella v Brne: Zvuk sirény z okna bude mať policajnú dohru
Nepríjemne kurióznu situáciu zažili návštevníci koncertu kapely Billa Frisella, ktorý vystúpil v...
Jazzman týždňa: Tal Wilkenfeld
„Ja som vlastne chodievala v New Yorku každú noc do rôznych jazzových klubov a trávila...