Karikatúra a jazz

Karikatúra a jazz
jazz.sk

Prvá výstava karikatúry motivovanej hudbou, najmä jazzom, bola spojená s jubileom nášho priateľa Boba Perneckého. Výstava mala úspech a tak sme minulý rok pripravili jej pokračovanie, opäť vydarené. Z „jednorázovky“ sa pomaly stáva tradícia a tretí ročník výstavy „Karikatúra a Jazz“ je realitou. Za tie tri roky sa predstavilo dvadsaťštyri autorov a počet obrázkov sa blíži k stovke. Sme presvedčení, že aj táto výstava bude putovná a pobaví mnohých, ktorí nemohli prísť do piešťanského Domu umenia. Zárukou sú mená autorov: Štefan Baňas (Goles), Miroslav Barták, Jan Hrubý, Michal Kečkeš, Vojtech Krumpolec, Bobo Pernecký a Pavel Starý. Sedem karikaturistov z Čiech a Slovenska a 32 obrázkov, to ponúka tretí ročník sprievodnej akcie Festivalu Doda Šošoku.

 
Postupne sa tu budeme stretávať s ďalšími dielami autorov, ktorí majú svojský pohľad na jazzový život.
 
 

Z pasportu výstavy Karikatúra a jazz 2012 
(technické informácie)

Výstava karikatúr je tématicky zameraná na jazz. Bola zostavená pre International Jazz Piešťany, n.o. ako sprievodná akcia 4. ročníka Festivalu Doda Šošoku v Piešťanoch (1.6.-10.6.2012). Celkovo obsahuje 32 obrázkov umiestnených na 14 čiernych paspartách rozmerov 700/1000 mm, z toho 2 sú na výšku a 11 na šírku. K výstave je vyhotovený aj dvojjazyčný katalóg (SK+EN, formát A5 naležato) s prezentáciou jednotlivých autorov.

Výstavy sa zúčastňujú 7 autori z Čiech a Slovenska. Tak ako v ročníku 2011 aj teraz je (dvoma autormi) zastúpená portrétna karikatúra.

 

Autor obrázku: Vojtech Krumpolec

Vstupenky na podujatie

 

 

Rádio Jazz

Ďalšie články

Jarné Jazzáky predstavia nastupujúcu generáciu
Tri májové večery – tri skvelé koncerty, ktoré spájajú špičkovú hudbu, žánrovú pestrosť a ...
People in Orbit: Viewpoint
Vždy, keď zaregistrujem v popise kapely 'fusion' alebo ešte lepšie 'jazz-rock',...
Bernard Allison – jaký otec, takový syn
Přední americký kytarista Bernard Allison vystoupil 11. dubna podvanácté ve vídeňském klubu Reigen...
Ellas Kapell a ich pocta legendám
Predpokladám, že kapelu Ellas Kapell nebudete poznať. Ak áno, ospravedlňujem sa za podcenenie...