Krst portálu na BJD 2011

Krst portálu na BJD 2011
jazz.sk

Stalo sa jednu sychravú októbrovú nedeľu večer. Na Bratislavských Jazzových Dňoch v bratislavskej Inchebe, 23. októbra 2011 okolo 20:30 po skončení vystúpenia Randyho Breckera pozval Peter Lipa na hlavné pódium tvorcov tohto portálu, programátora Petra Žuffu a jazzového hudobníka Borisa Čellára, aby portál symbolicky pokrstil.

"Na jazzákoch sme už krstili všeličo, ale internetový portál ešte nie" začal príhovor Peter Lipa.

"Sú to už tri týždne, čo sa narodil nový slovenský jazzový portál www.jazz.sk" pokračoval Peter Žuffa a v krátkej reči priblížil divákom v sále základné myšlienky portálu.
"Naším cieľom bolo a stále je vytvoriť na slovenskom internete príjemné miesto, kde by sa mohli stretávať priaznivci jazzu a príbuzných žánrov. Nájdete tu aktuality, informácie, kalendár koncertov, profily hudobníkov, kapiel, jazzových klubov a dokonca aj jednu jazzovú hru!"

"Portál je komunitný, takže každý sa môže podieľať na tvorbe obsahu, hudobníci si tu môžu sami spravovať a dopĺňať svoje profily, fotografie, či hudobné ukážky. Všetci ste pozvaní!" doplnil Boris Čellár.

Portál www.jazz.sk je spojením tradície - jazzu a modernej technológie - internetu, a preto sa tvorcovia rozhodli, že bude symbolicky poliaty notebook archívnym vínom (1961) z čias zlatého veku jazzu. A kto iný by mal na jazzákoch krstiť, ak nie Peter Lipa? Takže už len "na zdravie" a nech sa portálu dobre darí!

foto: Lubo Repka

Galéria

foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka

 

 

Ďalšie články

Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...
Smutná správa pre domácu hudobnú scénu. Vo veku nedožitých 80. narodenín nás navždy opustil saxofonista a skladateľ Dušan Húščava
Iba pred niekoľkými hodinami sa celá komunita ľudí zaoberajúcich jazzovou hudbou dozvedela...
Stanica metra v Montreali možno bude niesť meno génia jazzového klavíra. Petícia za stanicu Oscara Petersona má už vyše 16 tisíc podpisov.
Pred niekoľkými týždňami sa v kanadskom Montreále objavila petícia, ktorá vyzýva mesto, aby...
Nový album klavírneho génia: Brad Mehldau vydáva CD inšpirované aktuálnou situáciou
Americký klavirista a skladateľ Brad Mehldau prekvapil všetkých svojich fanúšikov nečakaným počinom...