Krst portálu na BJD 2011

Krst portálu na BJD 2011
jazz.sk

Stalo sa jednu sychravú októbrovú nedeľu večer. Na Bratislavských Jazzových Dňoch v bratislavskej Inchebe, 23. októbra 2011 okolo 20:30 po skončení vystúpenia Randyho Breckera pozval Peter Lipa na hlavné pódium tvorcov tohto portálu, programátora Petra Žuffu a jazzového hudobníka Borisa Čellára, aby portál symbolicky pokrstil.

"Na jazzákoch sme už krstili všeličo, ale internetový portál ešte nie" začal príhovor Peter Lipa.

"Sú to už tri týždne, čo sa narodil nový slovenský jazzový portál www.jazz.sk" pokračoval Peter Žuffa a v krátkej reči priblížil divákom v sále základné myšlienky portálu.
"Naším cieľom bolo a stále je vytvoriť na slovenskom internete príjemné miesto, kde by sa mohli stretávať priaznivci jazzu a príbuzných žánrov. Nájdete tu aktuality, informácie, kalendár koncertov, profily hudobníkov, kapiel, jazzových klubov a dokonca aj jednu jazzovú hru!"

"Portál je komunitný, takže každý sa môže podieľať na tvorbe obsahu, hudobníci si tu môžu sami spravovať a dopĺňať svoje profily, fotografie, či hudobné ukážky. Všetci ste pozvaní!" doplnil Boris Čellár.

Portál www.jazz.sk je spojením tradície - jazzu a modernej technológie - internetu, a preto sa tvorcovia rozhodli, že bude symbolicky poliaty notebook archívnym vínom (1961) z čias zlatého veku jazzu. A kto iný by mal na jazzákoch krstiť, ak nie Peter Lipa? Takže už len "na zdravie" a nech sa portálu dobre darí!

foto: Lubo Repka

Galéria

foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka
foto: Lubo Repka

 

 

Ďalšie články

V Nu Spirit Bare znie opäť jazz: Andreas Varady Trio a Radovan Tariška priniesli hudbu plnú virtuóznych pasáží i jemných lyrických chvíľ
Mladý gitarista a skladateľ svetového formátu Andreas Varady opäť navštívil svoje rodné Slovensko...
Na bratislavských džezákoch vystúpi Corinne Bailey Rae: Dvojnásobná držiteľka Grammy v Inchebe už budúci týždeň
Svet očarila svojimi hitom Put Your Records On. Po niekoľkoročnej prestávke sa na koncertné pódiá...
CD Blue World: John Coltrane a jeho modrý svet
Legenda moderného jazzu, multiinštrumentalista, skladateľ a vizionár John Coltrane sa k nám...
V Bratislave zaznie škandinávsky jazz: Emil Sommer Quartet sa počas európskeho turné zastaví v Bohéma Bare
Vo štvrtok 17. októbra zavíta do Bratislavy štvorica hudobníkov zo Škandinávie. Dánske zoskupenie...