Legendárny Benny Golson prichádza na Slovensko

Legendárny Benny Golson prichádza na Slovensko
jazz.sk

Hudobník a producent Milo Suchomel uvedie 28. novembra 2011 v bratislavskom divadle Ateliér Babylon projekt pod názvom Gypsy Jazz Festival, ktorého sa zúčastní aj žijúca legenda svetovej džezovej scény – samotný Benny Golson.

Hostia tohto predstavenia tak budú môcť na vlastnej koži pocítiť pravú hard a bebopovú atmosféru 50. a 60. rokov s človekom hrávajúcim v dnes už historicky kultových formáciách Dizzyho Gillespieho alebo Arta Blakeyho. Jeho hudba je však známa i z filmu a televízie; za všetko stačí spomenúť úspešný seriál z čias kórejskej vojny M*A*S*H alebo nie veľmi dávnu snímku Terminál od Stevena Spielberga v hlavnej úlohe obsadenej Tomom Hanksom.

Programu sa tiež zúčastnia predstavitelia súčasnej stredoeurópskej scény  pod vedením Romana Jánošku, Klaudiusa Kováča a Mila Suchomela. Slovensko sa teda 28. novembra 2011 stane epicentrom kvality, ktorú si nemôže nechať ujsť žiadny fajnšmeker skutočného umenia.

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...