Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Judith Hill a B-Side Band na Groove Brno

Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Judith Hill a B-Side Band na Groove Brno
Peter Motyčka

Prvú polovicu októbra ovládnu Brno osobnosti funku a soulu. Koncertná séria pätnástej edície medzinárodného festivalu Groove Brno odštartuje českou premiérou amerických Lettuce, domáci B-Side Band spojí sily s losangelskou speváčkou a skladateľkou Judith Hill a s novým materiálom sa predstavia aj Brooklyn Funk Essentials na dvojkoncerte spolu s kapelou D.Y.K. herca a speváka Vojtěcha Dyka.

Bostonská šestica Lettuce s nomináciami na cenu Grammy či prvým miestom v rebríčku prestížneho amerického časopisu Billboard sa premiérovo predstaví českému publiku už túto sobotu 8. októbra v Metro Music Baru. Poslucháčom prinesú napríklad hudbu z nového albumu „Unify“, na ktorom spolupracoval legendárny Bootsy Collins.

 

 

V piatok 14. októbra sa bude festival Groove Brno oslavovať pätnásť rokov. Pódium Sono Centra ponúkne narodeninovú párty losangelskej speváčky a skladateľky Judith Hill s českým B-Side Bandom. Popri bývalej vokalistke Michaela Jacksona a finalistke americkej súťaže The Voice sa medzi gratulantmi objavia aj Vojtěch Dyk, Tereza Černochová (Monkey Business), Marta Kloučková, Jakub Vaňas (Top Dream Company) a ďalší.

Nasledujúci deň sa na rovnakom pódiu stretnú americkí Brooklyn Funk Essentials s domácimi D.Y.K.. „Dvojkoncertem těchto dvou vynikajících kapel chceme fanouškům demonstrovat rozmanitost funkového žánru a jeho kořenů. Američtí experimentátoři fúze soulu, hip hopu, jazzu a pochopitelně funku reprezentují si svým neotřelým pojetím ve Státech vysloužili několik nominací na zlatou sošku gramofonu. Kontrovat jim bude svěží lehkonohý mix funku a soulu D.Y.K., kde skladatel Ondřej Pivec uplatnil svůj elán a zkušenosti nasbírané mimo jiné při spolupráci se soulovou hvěždou Gregory Porterem, za níž také získal jednu ze svých Grammy,” hovorí o dramaturgii riaditeľ festivalu Groove Brno Josef Buchta.

 

 

Priaznivcov energickej hudby čakajú v rámci festivalu ešte vystúpenia Grammy ovenčeného Philipa Lassitera (26.10.), česká premiéra Huntertones (4. 11.), bostonskí priekopníci jazz-fusion Spyro Gyra (9. 11.), trombonista Fred Wesley s The New JB's (12. 11.) a krst nového albumu kapely Jay Delver (30. 11.).

 

Vstupenky nájdete na tomto linku v sieti GoOut a informácie na webe www.groovebrno.cz.

 

Facebook událost 8. 10. 2022 Lettuce: https://fb.me/e/1ar3nWgwd

Facebook událost 14.10.2022 B-Side Band feat. Judith Hill: https://fb.me/e/2xfJlT59b

Facebook událost 15.10. 2022 Brooklyn Funk Essentials & D.Y.K.: https://fb.me/e/1ReJCW39L

 

Autor: Peter Motyčka podľa tlačovej správy

 

Galéria

Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Judith Hill a B-Side Band na Groove Brno
Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Judith Hill a B-Side Band na Groove Brno

 

 

Ďalšie články

Jazz START UP vám môže dať krídla
Viaceré okolností naznačujú, že domácim jazzovým umelcom začína „ísť karta“: speváčka Kristína...
Ak hľadáte niečo inšpiratívne. Tolyqyn: Silver Seed
Som presvedčený o tom, že s odstupom storočí (ak to teda vôbec bude generáciám po nás...
Zahraničné úspechy Manuše Júlie Kozákovej
Speváčka Júlia Kozáková je známa predovšetkým vďaka debutovému albumu „Manuša“ (2022), ktorý získal...
City Sounds Festival jubiluje
Už zajtra budú organizátori i priaznivci bratislavského City Sounds Festivalu fúkať sviečky na...