Niečo „malé“ na víkend od Bena Westbeecha - fotoreport

Niečo „malé“ na víkend od Bena Westbeecha - fotoreport
Martina Repková

Hoci je Ben Westbeech na Slovensku stále dosť neznámy interprét, túto nedeľu to tak v bratislavskom KC Dunaj vôbec nevyzeralo. Tanečná sála bola príjemne zaplnená ľuďmi a neskutočne sa bavili. Niet divu. Ben so svojimi spoluhráčmi to na pódiu naozaj roztočili.

 So svojou 5-člennou formáciou v zložení keybords, bassguitar, drums & electro mix pult predstavil svoj nový album There’s More To Life Than This a sčasti aj starší Welcome to the best years of your life. Keď začali hrať, Ben mal na sebe elegantný dlhý kabát s vyhrnutým golierom, no už pri druhom či treťom songu ho musel zhodiť dole - takúto sálajúcu energiu od neznámeho publika zrejme nečakal. Mohli za to práve jeho našlapané songy premiešané s funkom, soulom, jazzpopom, dnb i minimal house elektronikou. Aj keď sa farbou hlasu zdá byť „ďalším sladkým chlapcom“, o nudné bittersweet symphonies v jeho podaní určite nešlo. Zaujímavými, často aj protichodnými beatmi dokázala jeho kapela rozpumpovať aj ten najnevinnejšie znejúci song. Tento charizmatický mladík je okrem toho že je spevák aj hudobný producent a Dj a pôsobí pod pseudonymom BrEaCh.

Keď má hudba ťah, robí si s ľuďmi čo chce. Aj presvedčivý prejav Bena Westbeecha spravil s publikom svoje. Všetky jeho skladby sa nesú v pozitívnom duchu a niekedy som mala pocit, že počúvam Jamiroquaia, alebo Jamieho Woona, či Culluma. Kapela ako stvorená pre letný festival.

 

http://youtu.be/lUP9CVW3Afg

 

Stojím v dave a je tu naozaj teplo. Po každej pesničke dostáva Ben úžasný aplauz, ľudia tancujú, skáču. Niekedy celkom punkovo. Takisto aj na pódiu - veľká párty. Nikto teda nesúhlasí s koncom koncertu. Kapela sa vráti s prídavkom - skladbou Get Closer, ktorú odohrala ako prvú. Nestačilo. Ben sa po cca 5 minút trvajúcom húkaní a tlieskaní opäť vracia a trošku zahanbený s rozpačitým úsmevom hovorí, že už nemajú čo viac zahrať, tak budú musieť niečo zopakovať. Publikum hlasným krikom odhlasuje a následne spieva refrén skladby Can I have a little something for a weekend. Áno. Takéto niečo malé /veľké/ na víkend pokojne aj každý týždeň!:)

 

Martina Repková

 

foto: Katarína Bell

video: youtube.com

 

 

 

Galéria

foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell
foto: katarina bell

 

 

Ďalšie články

Nová jazzová súťaž: prvý ročník projektu na počesť Gerryho Mulligana sa blíži k svojmu záveru
Od 15. marca tohto roka prebieha súťaž, ktorá je venovaná pamiatke legendárneho barytónového...
OpenJazzFest: 11. ročník obľúbeného jazzového openair festivalu sa vracia na Zelenú vodu
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu. Na...
Zabudnite na klišé balkánskej hudby. Bulharský hráč na kaval Zhivko Vasilev búra na svojej novinke stereotypy
Úprimne kto vie čo znamená slovo „kaval“? Ak má niekto balkánskych, bulharských alebo rumunských...
Dorůžka, Fischmann a Novák predstavia nepoznané piesne židovských autorov. Už tento týždeň na livestreame festivalu Věčná naděje
Festival Věčná naděje prinesie v nedeľu 25. apríla livestream zo Španielskej synagógy. Trio v...