Program festivalu Pet Jazz 2011

Program festivalu Pet Jazz 2011
jazz.sk

Program jedenásteho ročníka petržalského jazzového festivalu PETJAZZ bude opäť nabitý hviezdami jazzovej scény – nielen domácimi, ale aj zahraničnými. Po prvý krát sa pódiách PETJAZZu predstaví zoskupenie z New York City – hlavného mesta svetového jazzu.

Účinkujú:   
AS GUESTS feat. Oskar Rózsa a Martin Valihora
JORIS ROELOFS TRIO feat. Ted Poor and Matt Penman

AS GUESTS feat. Oskar Rózsa a Martin Valihora - Znalcom jazzu na Slovensku nie je potrebné predstavovať skupinu ASGUESTS. Za touto značkou sa skrýva dlhodobá spolupráca Mira Heráka (vibrafón) a Miša Vaňoučka (piano). Táto dvojica už dlhé roky žije a tvorí v Holandsku a patrí medzi top slovenské jazzové exporty. Skutočnosť, že Mišo Vaňouček vyhral najprestížnejšie holandské jazzové ocenenie Deloitte Jazz Award pre najväčší holandský jazzový talent / sólistu hovorí samo za seba. Skupina hráva ako duo, alebo spolupracuje so zahraničnými rytmickými sekciami. Organizátori festivalu PETJAZZ sa rozhodli spojiť to najlepšie, čo máme vonku, s tým najlepším čo máme doma a preto duo ASGUESTS doplní najkreatívnejšia slovenská rytmická sekcia – Oskar Rózsa a Martin Valihora. Spomínaní hudobníci si navzájom vymenili svoje kompozície, ktoré predstavia v tejto zostave po prvý krát a jedine na PETJAZZe 2011.

JORIS ROELOFS TRIO feat. Matt Penman and Ted Poor - Joris Roelofs nie je pre bratislavské publikum novou tvárou. V Klube za zrkadlom sa predstavil už so svojim kvartetom. Joris je jedným z najväčších mien holandského jazzu, ktorý sa uchytil v New Yorku a jeho hudobné spolupráce obohatili mená ako Aaron Goldberg, Ari Hoenig, Reginald Veal, Gregory Hutchinson a mnohí ďalší. Pre tento koncert si prizval ďalšie veľké mená jazzovej scény z New Yorku – Matta Penmena a Teda Poora.

Matt Penman - Pôvodom z Nového Zélandu, sa Matt po absolvovaní Berklee College of Music presťahoval do New Yorku, kde patrí medzi najvyhľadávanejších jazzových basgitaristov. Jeho hudobnú kariéru zdobia spolupráce s tými najväčšími menami. Pravidelne hráva s Johnom Scofieldom a Joe Lovanom. Ďalšie spolupráce: Hayden Chisholm, John Taylor, Kurt Rosenwinkel, Kenny Werner, Dave Douglas, Chris Cheek, Seamus Blake, Wolfgang Muthspiel a ďalší.

Ted Poor - V New Yorku pôsobí od roku 2003 a rýchlo sa etabloval na miestnej jazzovej scéne. Modern Drummer opisuje jeho hru ako dobrodružnú, skutočne dynamickú a veľmi premyslenú. Jeho originálny štýl hry ho zaradil medzi najvyhľadávanejších bubeníkov v New Yorku, pričom spolupracoval s menami ako Cuong Vu, Kurt Rosenwinkel, Ben Monder, Bad Touch, the Respect Sextet, Jerseyband, Bill Frisell, Chris Potter, Kenny Werner, Maria Schneider, Aaron Parks, Ralph Alessi a ďalší.

PETJAZZ 2011 – 11. ročník festivalu
v Klube za zrkadlom, Rovniankova 3
1.12.2010 o 20:00 h
Vstup: Predpredaj: 8 €
Na mieste: 10 €

Zdroj: KZP

 

 

Ďalšie články

Iniciatíva ,,Aby kultúra žila’’ prináša livestream koncerty. Piatkový večer patrí Sise Fehér feat. Vladko Mikláš
Speváčka a multiinštrumentalistka Sisa Fehér zarezonovala už svojím projektom Fehero...
John McLaughlin zverejnil svoj nový album k voľnému stiahnutiu. Vypočujte si CD "Is That So?" na ktorom pracoval 6 rokov
Legendárny britský gitarista a skladateľ John McLaughlin sa rozhodol ponúknuť svoj nový album k...
,,Women in jazz’’ predstavuje: skladateľka Maria Schneider
Jednou z najvýznamnejších osobností súčasného jazzu je americká skladateľka, aranžérka a...
Jazz at Lincoln Center otvára svoje archívy. Organizácia ponúka voľný prístup ku svojim záznamom aj novému obsahu
V reakcii na pandémiu COVID-19 sa rozhodla organizácia Jazz At Lincoln Center (JALC) sprístupniť...