Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci

Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci
jazz.sk

Nielen slovenská jazzová scéna privíta v najbližších dňoch nový prírastok - ďalší autorský album klaviristu, skladateľa a aranžéra Pavla Bodnára.

 

Základ hudobného telesa tvorí jazzová rytmika spolu so speváčkou v zložení: Monika Masarovičová – spev, Milan Ruček – bicie nástroje, Tomáš Baroš – kontrabas, Pavol Bodnár – klavír. Texty Moniky Masarovičovej sú písané v angličtine a čiastočne aj v slovenčine a skladby navodzujú pocit jednoty radosti a smútku, nádeje a žiaľu, svetla a tmy, pocitov, ktoré sprevádzajú život každého človeka. Jednotu a povahu rôznych odtieňov svetla a tmy v textoch i hudbe implikuje aj názov albumu Kolobeh dňa a noci.

A ako vníma aktuálnu nahrávku  sám autor?
"Určujúcim pre moje hudobné stvárnenie bol obsah textov autorky, ktoré odrážajú bohatú rozmanitosť jej úvah o komplexnosti života. Výsledkom je pestrá zmes nálad, ktoré zjednocuje jedna textárka a jeden skladateľ".

V ôsmich skladbách dotvárajú nálady špičkoví sólisti arteficiálnej hudby: violončelista Michal Sťahel, huslista Miloš Valent, klarinetista Ronald Šebesta a flautistka Ivica Gábrišová.

"Pre hudobné stvárnenie mnohorakých výpovedí a protichodných nálad som zvolil prislúchajúce výrazové prostriedky ako formu, inštrumentáciu a aranžmány. Orchestrácia, ktorá je výlučne akustická, prírodná, má symbolicky evokovať prirodzenosť meditatívnych textov, ich implicitnú duchovnosť a komplexnosť večných otázok, zamestnávajúcich myseľ človeka po tisícročia", dopĺňa aranžér.

Exkluzívne si môžete vypočuť túto novinku ešte pred oficiálnym krstom aj vy, stačí mať trochu šťastia a poznať správnu odpoveď na otázku:
Za ktoré CD získal Pavol Bodnár oceňenie AUREL?

-rob-

 

Výherca: Maroš Ľuba; ECCE JAZZ

 

 

Ďalšie články

Navždy odišiel ďalší jazzman starej školy. Vo veku 93 rokov zomrel saxofonista a skladateľ Jimmy Heath
Jimmy Heath, vynikajúci saxofonista starej školy, skladateľ a kapelník, ktorý spolupracoval s...
Recenzia CD: Valér Miko trio a vyznanie „životu“
Sú hudobníci, ktorých vývoj sledujem s napätím, pretože ich kompozičný a technický potenciál...
Výzva Slovenskej jazzovej spoločnosti na dodanie návrhov pre edičný plán CD Hudobného fondu pre rok 2020
Slovenská jazzová spoločnosť oznamuje, že prijíma návrhy na výrobu/vydanie CD nosičov pre...
Bratislava Hot Serenaders zožali úspech v Rusku. Záverečná dráma na letisku skončila happyendom
Najznámejší slovenský orchester, ktorý sa venuje jazzovej hudbe 20. a 30. rokov – Bratislava...