Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci

Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci
jazz.sk

Nielen slovenská jazzová scéna privíta v najbližších dňoch nový prírastok - ďalší autorský album klaviristu, skladateľa a aranžéra Pavla Bodnára.

 

Základ hudobného telesa tvorí jazzová rytmika spolu so speváčkou v zložení: Monika Masarovičová – spev, Milan Ruček – bicie nástroje, Tomáš Baroš – kontrabas, Pavol Bodnár – klavír. Texty Moniky Masarovičovej sú písané v angličtine a čiastočne aj v slovenčine a skladby navodzujú pocit jednoty radosti a smútku, nádeje a žiaľu, svetla a tmy, pocitov, ktoré sprevádzajú život každého človeka. Jednotu a povahu rôznych odtieňov svetla a tmy v textoch i hudbe implikuje aj názov albumu Kolobeh dňa a noci.

A ako vníma aktuálnu nahrávku  sám autor?
"Určujúcim pre moje hudobné stvárnenie bol obsah textov autorky, ktoré odrážajú bohatú rozmanitosť jej úvah o komplexnosti života. Výsledkom je pestrá zmes nálad, ktoré zjednocuje jedna textárka a jeden skladateľ".

V ôsmich skladbách dotvárajú nálady špičkoví sólisti arteficiálnej hudby: violončelista Michal Sťahel, huslista Miloš Valent, klarinetista Ronald Šebesta a flautistka Ivica Gábrišová.

"Pre hudobné stvárnenie mnohorakých výpovedí a protichodných nálad som zvolil prislúchajúce výrazové prostriedky ako formu, inštrumentáciu a aranžmány. Orchestrácia, ktorá je výlučne akustická, prírodná, má symbolicky evokovať prirodzenosť meditatívnych textov, ich implicitnú duchovnosť a komplexnosť večných otázok, zamestnávajúcich myseľ človeka po tisícročia", dopĺňa aranžér.

Exkluzívne si môžete vypočuť túto novinku ešte pred oficiálnym krstom aj vy, stačí mať trochu šťastia a poznať správnu odpoveď na otázku:
Za ktoré CD získal Pavol Bodnár oceňenie AUREL?

-rob-

 

Výherca: Maroš Ľuba; ECCE JAZZ

 

 

Ďalšie články

Spiderman na jazzový spôsob: Pôvodný soundtrack seriálu sa znovu objavil ako "Spider Jazz"
Zvučku starého kresleného seriálu z konca 60. rokov by dnes málokto spoznal ako soundtrack spojený...
Keď veľké teleso hrá komornú hudbu: Nový album Raula Midóna
Nie každý spevák je schopný naladiť sa na jednu vlnu s veľkým orchestrom. Nie každý orchester je...
Jazzman týždňa: Skúli Sverrisson
Zrejme väčšina z nás v hudbe i v umení všeobecne oceňuje výpravnosť či výbušnú energiu. Objavujú...
Súťaž o 2xCD Paper Moon Trio: Teba vrúcne milujem
Prinášame vám súťaž o album pôvabného ženského vokálneho zoskupenia Paper Moon Trio. V roku 2016 sa...