Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci

Súťaž o nové CD Pavla Bodnára - Kolobeh dňa a noci
jazz.sk

Nielen slovenská jazzová scéna privíta v najbližších dňoch nový prírastok - ďalší autorský album klaviristu, skladateľa a aranžéra Pavla Bodnára.

 

Základ hudobného telesa tvorí jazzová rytmika spolu so speváčkou v zložení: Monika Masarovičová – spev, Milan Ruček – bicie nástroje, Tomáš Baroš – kontrabas, Pavol Bodnár – klavír. Texty Moniky Masarovičovej sú písané v angličtine a čiastočne aj v slovenčine a skladby navodzujú pocit jednoty radosti a smútku, nádeje a žiaľu, svetla a tmy, pocitov, ktoré sprevádzajú život každého človeka. Jednotu a povahu rôznych odtieňov svetla a tmy v textoch i hudbe implikuje aj názov albumu Kolobeh dňa a noci.

A ako vníma aktuálnu nahrávku  sám autor?
"Určujúcim pre moje hudobné stvárnenie bol obsah textov autorky, ktoré odrážajú bohatú rozmanitosť jej úvah o komplexnosti života. Výsledkom je pestrá zmes nálad, ktoré zjednocuje jedna textárka a jeden skladateľ".

V ôsmich skladbách dotvárajú nálady špičkoví sólisti arteficiálnej hudby: violončelista Michal Sťahel, huslista Miloš Valent, klarinetista Ronald Šebesta a flautistka Ivica Gábrišová.

"Pre hudobné stvárnenie mnohorakých výpovedí a protichodných nálad som zvolil prislúchajúce výrazové prostriedky ako formu, inštrumentáciu a aranžmány. Orchestrácia, ktorá je výlučne akustická, prírodná, má symbolicky evokovať prirodzenosť meditatívnych textov, ich implicitnú duchovnosť a komplexnosť večných otázok, zamestnávajúcich myseľ človeka po tisícročia", dopĺňa aranžér.

Exkluzívne si môžete vypočuť túto novinku ešte pred oficiálnym krstom aj vy, stačí mať trochu šťastia a poznať správnu odpoveď na otázku:
Za ktoré CD získal Pavol Bodnár oceňenie AUREL?

-rob-

 

Výherca: Maroš Ľuba; ECCE JAZZ

 

 

Ďalšie články

V Bratislave bude učiť hviezda z Broadwaya: Spevácky workshop zakončí koncert na Hlavnom námestí
Už o necelý mesiac 10. a 11. augusta 2019 sa v Pistoriho paláci v Bratislave uskutoční 2-dňový...
Saxofonista Nikola Bankov vydáva svoj debut: Pozval si naň svetového hosťa a zahraničnú zostavu
Mladý len 20-ročný saxofonista Nikola Bankov pred nedávnom nahral svoj debutový album a posiela...
Záverečný koncert ODJF 2019: Kenny Garrett – geniálny umelec a zabávač v jednej osobe
V utorok 2. júla sa v krásnych priestoroch divadla Pavla Országha Hviezdoslava v ...
Mikulášsky Jazzový Festival: 15. ročník sa začína už o dva týždne, prinesie bohatý program
Vrchol jazzovej sezóny na Liptove sa začne už o dva týždne. Obľúbený Mikulášsky Jazzový Festival sa...