Už túto nedeľu sa v Bratislave uskutoční výnimočná udalosť. V reštaurácii Korzo sa uskutoční krst dvoch albumov

Už túto nedeľu sa v Bratislave uskutoční výnimočná udalosť. V reštaurácii Korzo sa uskutoční krst dvoch albumov
Dávid Oláh
V predvianočnom čase, v nedeľu 22.12. 2019, sa v bratislavskej reštaurácii Korzo uskutoční výnimočná hudobná udalosť. Dvaja špičkoví slovenskí hudobníci tam pokrstia svoje nové albumy. Tým prvým je klavirista a skladateľ Eugen Vizváry a druhou protagonistkou je speváčka Anita Soul. Nenechajte si ujsť tento "dvojkrst".
 
Speváčka Anita Soul vydáva svoj štúdiový album rómskych piesní v unikátnom šate. Album nesie názov "Späť k mojim koreňom - Pale ke peskero". Na tejto doske spája rómsku hudbu so svojím vlastným hudobným štýlom. Album jej producentsky a aranžérsky zastrešuje Eugen Vizváry, popredný slovenský hudobník, skladateľ a producent. Anita si pozvala na nahrávanie opäť elitu slovenskej hudobníckej scény - Ondrej Juráši, Dávid Hodek, Róbert Vizváry, Zsolt Várady, a jej pozvanie prijal aj americký bubeník Poogie Bell, ktorý spolupracoval so svetovými hviezdami ako je Erykah Badu, Marcus Miller či Lalah Hathaway. Na albume sa objavia aj dvaja skvelí speváci - Jan Bendig a Rudolf Kóša. Fanúšikovia sa na album môžu tešiť už v decembri tohto roka. Krst sa uskutoční v nedeľu 22.12. v bratislavskej reštaurácii Korzo. Krstným otcom bude známy slovenský raper Patrik "Rytmus" Vrbovský.
 
 
Popredný slovenský klavirista, skladateľ a producent Eugen Vizváry vydáva svoj tretí sólový autorský album. Týmto dielom sa snažil vyzdvihnúť historiu tradičnej rómskej hudby hlavne po kompozičnej stránke. CD venuje svojmu otcovi Eugenovi Vizvárymu staršiemu, ktorý bol počas svojho hudobného pôsobenia zakladateľom viacerých hudobných telies a bol pre neho najväčším hudobním vzorom. Aj keď sa celý život venuje jazzu a jeho odvetviam, vždy mal blízko k rómskej ľudovej hudbe. Vidí v nej veľkú možnosť fúzie a nekonečnú tvorivosť. Do tejto výzvy sa preto pustil s veľkým rešpektom. Album nesie názov "Cimbal súbor Eugena Vizváryho ml. - Nokturno". Obsahuje osem skladieb, z ktorých je šesť jeho autorských. Album vychádza v decembri 2019 s podporou Kultminor a Soza. Krst sa uskutoční 22.12. V Bratislavskej reštaurácii Korzo. Aj tento album pokrstí slovenský raper Rytmus.
 
 
 
Tlačová správa

Galéria

anita-03.JPG
vizvary-cover.jpg
anita-01.jpg

 

 

Ďalšie články

Eugen Vizváry: Vďaka albumom spoznáva človek sám seba
Stretol som sa so slovenským hudobníkom, klaviristom a skladateľom Eugenom Vizvárym. Hovorili sme...
Eugen Vizváry debutuje s albumom Part One
Jeden z najvyhľadávanejších slovenských klavíristov, Eugen Vizváry sa dočkal svojho debutového...
Večer najlepšieho slovenského jazzu po prvýkrát v televízií: Esprit 2017 v nedeľu na Dvojke
Tí z vás, ktorí osobne nestihli, alebo by si radi pripomenuli tohtoročný Esprit 2017, slávnostný...
Recenzia CD: Vizváryho pocta basgitarovej legende
Klavirista a skladateľ Eugen Vizváry vydáva svoj v poradí druhý album. Je zvláštny tým, že ho...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...
CD Perforomances: Vzrušujúci výlet skrz tvorbu Ľuboša Šrámeka
Klavirista, skladateľ, aranžér, pedagóg a producent Ľuboš Šrámek patrí k jedným z...