Vedci vytvorili najúčinnejšiu relaxačnú skladbu v histórii

Vedci vytvorili najúčinnejšiu relaxačnú skladbu v histórii
jazz.sk

Skupina terapeutov zameraných na hudbu a zvuky a kapela z Manchestru Marconi Union vytvorili spoločnú skladbu. A nie hocijakú – má vraj tie najupokojujúcejšie účinky v histórii. Vedci ju následne nechali vypočuť 40 ženám a zistili, že je (čo sa týka relaxácie) účinnejšia ako napríklad Enya, Mozart či Coldplay. Aj keď je to trošku smiešne, naozaj ide aj o vedu. Skladba Weightless využíva špeciálne rytmy, tóny, frekvencie a intervaly tak, aby sa mozgové vlny a srdcové frekvencie s hudbou zosynchronizovali. Podivné, čím všetkým sa vedci zaoberajú.


 

Tu je rebríček desiatich najúčinnejších relaxačných skladieb: 1. Marconi Union – Weightless, 2. Airstream – Electra, 3. DJ Shah – Mellomaniac (Chill Out Mix), 4. Enya – Watermark, 5. Coldplay – Strawberry Swing, 6. Barcelona – Please Don’t Go, 7. All Saints – Pure Shores, 8. Adele – Someone Like You, 9. Mozart – Canzonetta Sull’aria, 10. Cafe Del Mar – We Can Fly.

Za redakciu Jazz.sk by sme odporúčali napríklad album Kind of Blue od Miles Davisa alebo Forever Love od Marka Whitfielda. Čo vy na to?

-rob-

 

 

Ďalšie články

Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...
CD Perforomances: Vzrušujúci výlet skrz tvorbu Ľuboša Šrámeka
Klavirista, skladateľ, aranžér, pedagóg a producent Ľuboš Šrámek patrí k jedným z...