Veľká vianočná súťaž - vyhodnotenie

Veľká vianočná súťaž - vyhodnotenie
jazz.sk

Takmer mesiac trvala na týchto stránkach súťaž o najlepšie profily obľúbených hudobníkov. Napriek tomu, že nešlo o najľahšiu úlohu, vďaka súťaži vzniklo takmer dvadsať nových profilov svetového jazzu. Niektoré boli spracované jednoduchšie, iné naopak podrobnejšie.

Pri mnohých však kvalita príspevkov predčila naše očakávania a redakcia tak mala naozaj veľmi ťažkú úlohu vybrať ten najlepší. Najviac lajkov počas súťaže, až 48, dostal profil Milesa Davisa. Členom redakcie sa zo súťažných profilov zdal najzaujímavejšie spracovaný profil saxofonistu Colemana Hawkinsa práve pre podrobnosť a detailnosť opisu hudobníkovho života.  Odborné spracovanie súťažných profilov posudzvala doc. Yvetta Kajanová z katedry Hudobnej vedy FFUK.
"Keďže na ľudovej encyklopédii Wikipedia je k dispozícii každé z uvedených hesiel, oceňovali sme výber témy, prácu s dostupnou literatúrou a najmä vlastný názor, ktorý predpokladá, že autor daného hesla nielen kompiluje texty z rôznych zdrojov, ale danú hudbu aj pozná prostredíctvom albumov a priameho kontaktu z videosnímkov alebo koncertov. Ak sa objavil analytický prístup niektorých autorov daných profilov, takýto hĺbkový pohľad sme ocenili najviac. To je najmä v prípade autora profilu Bill Frisella."

Nakoniec po dlhom rozhodovaní sme prišli k záveru, že by mali byť ocenené tri vyššie spomenuté profily. Tri obrazy zobrazujúce hudobníkov bebopovej éry od autora grafík Michala Kečkeša už teda majú svojich majiteľov.

Martin Uherek v súťaži získal obraz Dizzy Gillespieho za spracovanie profilu saxofonistu Colemana Hawkinsa.
Miroslav Záhradník získal obraz Thelonia Monka za spracovanie profilu gitaristu Billa Frisella.
Karol Batek získal obraz Milesa Davisa za spracovanie profilu trúbkara Milesa Davisa.

Víťazom srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili. Na základe vašej účasti je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti usporiadame podobnú súťaž o obrazy zobrazujúce ďalších obrov jazzovej histórie.

Tím Jazz.sk

Galéria

JAZZ SUTAZ TRIPTYCH.jpg

 

 

Ďalšie články

Odišla bubenícka hviezda moderného jazzu: Ralph Peterson jr. sa dožil 58 rokov
V pondelok 1. marca 2021 bola zverejnená ďalšia smutná správa. Vo veku 58 rokov zomrel vynikajúci...
Pharoah Sanders ohlásil po dlhoročnej odmlke vydanie ďalšieho albumu. Promises vznikol aj v spolupráci s Londýnskym symfonickým orchestrom
Po mnohoročnom tichu sa mohutný zvuk 80-ročného tenor saxofonistu Pharoah Sandersa objaví na ďalšom...
CD Young Slovak Jazz Generation: talentovaní hudobníci predstavujú svoj pohľad na jazz
Minulý rok sa na našej scéne objavilo zaujímavé CD. Pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House...
Svetoznámy spevák Tony Bennett má zdravotné problémy. 94-ročnému umelcovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu
Tonymu Bennettovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Hoci prvýkrát sa spevák o tejto diagnóze...