Yes 2 Jazz opäť do Púchova prinesie svieže tóny jazzu

Yes 2 Jazz opäť do Púchova prinesie svieže tóny jazzu

Projekt Yes 2 Jazz už po tretí krát organizuje jazzový večer, tento krát sa publiku opäť predstaví speváčka, konkrétne Jana Gavačová so svojim kvartetom. Koncert sa bude niesť v duchu pestrej zmesi jazzových skladieb, ale aj bossanovy, šansónu a jazzových aranžmánov popových piesní a si obyvatelia Púchova si ho budú môcť vychutnať v Queens Pube v sobotu 30. januára 2016.

 

Jana Gavačová je známa ako speváčka a organizátorka podujatí s názvom Ďzez v príbehoch / Noci s ikonami džezu a Šansón v príbehoch, v ktorých spolupracuje s poprednými hudobníkmi domácej a zahraničnej jazzovej scényJanu ste mohli vidieť aj ako herečku v populárnych TV seriáloch, vo filme Bratislavafilm, v televíznej adaptácii románu Rozum a cit, alebo v kultovom predstavení Tančiareň Slovenského národného divadla.

 

Jej hlas bude na Púchovskom koncerte sprevádzať gitarista Luboš Brtáň, ktorý vyštudoval jazzovú gitaru na Kunst Universität Graz, koncertoval s mnohými medzinárodnými zoskupeniami v Taliansku, Grécku, Bosne Herzegovine, Chorvátsku, Francúzsku, Rakúsku, Česku a na Slovensku. Rytmiku dopĺňa mladý kontrabasista Denis Pagáč a rakúsky bubeník Rafael Giller.

 

Projekt Yes 2 Jazz vznikol v roku 2014 a jeho zmyslom je podeliť sa o hudbu, ktorá sa v Púchove a okolí vyskytuje pomerne zriedkavo. Minulé koncerty organizované v rámci Yes 2 Jazz zahŕňali vystúpenie Silvia Josifoska Quintet vo februári 2014 a Martin Uherek Quartet - Príbehy jazzu v novembri 2015.

 

Zdroj: Yes 2 Jazz

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Yes 2 Jazz Fest v Púchove bude! Dvojdňový festival v júni predstaví najmä hudobníkov slovenskej jazzovej scény
Druhý júnový víkend sa v Púchove bude po dlhej dobe ticha niesť v znamení živého jazzu. V dňoch 11...
Jubilujúci bandlíder Glenn Miller
Prvý marcový deň si pripomíname legendárneho bandlídra, skladateľa, aranžéra a trombonistu Glenna...
Slovensko prežiarené slnkom SOLE
Prvý jarný deň budeme síce vítať až o niekoľko týždňov, no už od dnešného dňa budú slovenské (i...
(S)AKOBI ich jedna mater mala
Nie je každý deň sviatkom a nie každý február si môže dovoliť 29 dní. Práve tento február sa však...
Na jazz do Mikuláša
Už dvadsať rokov sa jazzoví priaznivci z liptovského regiónu schádzajú na podujatia pod hlavičkou...