Začína séria súťaží o vstupenky na medzinárodný festival JazzFestBrno2012

Začína séria súťaží o vstupenky na medzinárodný festival JazzFestBrno2012
jazz.sk

Portál Jazz.sk a JazzFestBrno spúšťajú sériu súťaží o lístky na blížiaci sa festival JazzFestBrno 2012.

 

Na vybranú spoločnosť zahraničných i domácich jazzových virtuózov sa môžu hudobní fanúšikovia tešiť už od 10. apríla na jednej z najväčších prehliadok tohto žánru v našej zemepisnej šírke - brnenskom JazzFeste. Usporiadatelia medzinárodného festivalu, ktorý bude v moravskej metropole pokračovať až do 26. apríla, sa môžu pri svojom jedenástom ročníku pochváliť výnimočnou koncentráciou mien zo zahraničia aj z domácej českej scény. Festival dlhodobo mapuje nekonečnú rozmanitosť súčasného jazzu a dáva priestor jeho štýlovo najrôznejším  tváram. Mainstreamový jazz ponúka Libor Šmoldas, Najponk alebo Jiří Stivín, fúziu s rockom a funkom Donny McCaslin, Walter Fischbacher či Radio String Quartet Vienna. Klasiku, folklór a jazz vkusne mieša Armén Tigran Hamasyan, latinskoamerický vplyv prezrádza tvorba Marty Töpferové, modernou pop music sa popri ďalších žánrov nechali inšpirovať Avishai Cohen, Vijay Iyer alebo domáce Muff. Etnické vplyvy a jazzrock dominujú hudbe maďarských Djabe, originálnu autorskú tvorbu odovzdávajú Inner Spaces s hosťujúcim Davidom Dorůžkom, Matej Benko alebo Jiří Levíček. Country, folk a pesničkárska čistota ovplyvňujú zvuk kapely Briana Bladea, invenčný a strhujúci moderný jazz zahrajú Jonathan Kreisberg, Alex Sipiagin alebo Pat Metheny.

JAZZFESTBRNO si zachováva tradične osvedčený formát dvojkoncertov vo vybrané dni, doplnených o populárne nočné jam sessions. Podrobný program je na www.jazzfestbrno.cz. www.ticketstream.cz) nebo v předprodeji Filharmonie Brno.">Vstupenky na festivalové koncerty sú k dispozícii v predpredajnej sieti Ticketstream (www.ticketstream.cz) alebo v predpredaji Filharmónie Brno. Usporiadatelia okrem iného ponúkajú cenovo výhodné permanentky.

O exkluzívnu ozvenu jedenásteho ročníka sa s dvojmesačným odstupom postará hudobný fenomén Pat Metheny. Ten svoj nový projekt Pat Metheny Unity Band predvedie tunajšiemu publiku 28. júna v Bobycentru. Jeho brnenske vystúpenie je unikátne ako svojou regionálnou exkluzivitou, tak faktom, že ide o prvé vystúpenie Methenyho najnovšej all star kapely na území SR. Informácie ku koncertu Pata Methenyho na www.patmetheny.cz.

 

Foto: Jimmy Katz
 

Vstupenky:

JAZZFESTBRNO láká exkluzivním programem nabitým kapelami, které často doposud nebyly k vidění nikde jinde v ČR. Zaujme i příznivými cenami vstupného (s 20% slevami pro studenty, ZTP a důchodce a 30% slevami pro studenty hudebních škol) a neopakovatelnou atmosférou. K dispozici je také zvýhodněná permanentka umožňující zhlédnout většinu koncertů s 20% slevou. Ceny vstupenek se pohybují ve velmi příznivých pásmech a jejich koupě v předprodeji je tradičně výhodnější. Koncerty klubové série stojí od 90 do 150 korun, hlavní koncerty pak od 130 do 750 korun. Vstupné na koncert Pata Methenyho je v rozmezí od 540 do 1290 korun s možností pořídit si VIP vstupenku na exkluzivní místo spojené s luxusním občerstvením.

 

Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti Ticketstream (www.ticketstream.cz), včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a knihkupectví KANZELSBERGER, v Brně pak v Domě pánů z Lipé, v předprodeji TIC Brno a Indies. Na koncert Tigran Hamasyan Solo a Radio String Q. Orchestra, který se koná v Besedním domě, můžete vstupenky zakoupit také v předprodeji Filharmonie Brno. Pro další informace o vstupenkách pište na vstupenky@jazzfestbrno.cz.

 

Mimobrněnští návštěvníci festivalu mohou využít speciálních zvýhodněných cen ubytování v partnerských hotelech po registraci prostřednictvím e-mailu office@jazzfestbrno.cz. Podrobné informace o programu a vstupenkách jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz.

 

 

 

Ďalšie články

Po Botanickej záhrade pozývajú Lash & Grey do galérie
Slovenskej dvojici Lash & Grey skutočne „ide karta“: po dvoch úspešných albumoch,...
Bratislavským „jazzákom“ budú vládnuť aktuálne trendy
Tradičný jesenný jazzový sviatok ponúka aj tento rok pestrý program. Organizátori Bratislavských...
Malá spomienka na Martina Ďurdinu
Minulý týždeň viacerí domáci hudobníci spomínali na svojho kolegu a kamaráta Martina Ďurdinu (1973...
Staň sa novou tvárou (nielen) slovenského jazzu
Každoročne sa na domácej scéne objavujú nové hudobné zoskupenia, ktoré sa snažia dostať do...