Začína séria súťaží o vstupenky na medzinárodný festival JazzFestBrno2012

Začína séria súťaží o vstupenky na medzinárodný festival JazzFestBrno2012
jazz.sk

Portál Jazz.sk a JazzFestBrno spúšťajú sériu súťaží o lístky na blížiaci sa festival JazzFestBrno 2012.

 

Na vybranú spoločnosť zahraničných i domácich jazzových virtuózov sa môžu hudobní fanúšikovia tešiť už od 10. apríla na jednej z najväčších prehliadok tohto žánru v našej zemepisnej šírke - brnenskom JazzFeste. Usporiadatelia medzinárodného festivalu, ktorý bude v moravskej metropole pokračovať až do 26. apríla, sa môžu pri svojom jedenástom ročníku pochváliť výnimočnou koncentráciou mien zo zahraničia aj z domácej českej scény. Festival dlhodobo mapuje nekonečnú rozmanitosť súčasného jazzu a dáva priestor jeho štýlovo najrôznejším  tváram. Mainstreamový jazz ponúka Libor Šmoldas, Najponk alebo Jiří Stivín, fúziu s rockom a funkom Donny McCaslin, Walter Fischbacher či Radio String Quartet Vienna. Klasiku, folklór a jazz vkusne mieša Armén Tigran Hamasyan, latinskoamerický vplyv prezrádza tvorba Marty Töpferové, modernou pop music sa popri ďalších žánrov nechali inšpirovať Avishai Cohen, Vijay Iyer alebo domáce Muff. Etnické vplyvy a jazzrock dominujú hudbe maďarských Djabe, originálnu autorskú tvorbu odovzdávajú Inner Spaces s hosťujúcim Davidom Dorůžkom, Matej Benko alebo Jiří Levíček. Country, folk a pesničkárska čistota ovplyvňujú zvuk kapely Briana Bladea, invenčný a strhujúci moderný jazz zahrajú Jonathan Kreisberg, Alex Sipiagin alebo Pat Metheny.

JAZZFESTBRNO si zachováva tradične osvedčený formát dvojkoncertov vo vybrané dni, doplnených o populárne nočné jam sessions. Podrobný program je na www.jazzfestbrno.cz. www.ticketstream.cz) nebo v předprodeji Filharmonie Brno.">Vstupenky na festivalové koncerty sú k dispozícii v predpredajnej sieti Ticketstream (www.ticketstream.cz) alebo v predpredaji Filharmónie Brno. Usporiadatelia okrem iného ponúkajú cenovo výhodné permanentky.

O exkluzívnu ozvenu jedenásteho ročníka sa s dvojmesačným odstupom postará hudobný fenomén Pat Metheny. Ten svoj nový projekt Pat Metheny Unity Band predvedie tunajšiemu publiku 28. júna v Bobycentru. Jeho brnenske vystúpenie je unikátne ako svojou regionálnou exkluzivitou, tak faktom, že ide o prvé vystúpenie Methenyho najnovšej all star kapely na území SR. Informácie ku koncertu Pata Methenyho na www.patmetheny.cz.

 

Foto: Jimmy Katz
 

Vstupenky:

JAZZFESTBRNO láká exkluzivním programem nabitým kapelami, které často doposud nebyly k vidění nikde jinde v ČR. Zaujme i příznivými cenami vstupného (s 20% slevami pro studenty, ZTP a důchodce a 30% slevami pro studenty hudebních škol) a neopakovatelnou atmosférou. K dispozici je také zvýhodněná permanentka umožňující zhlédnout většinu koncertů s 20% slevou. Ceny vstupenek se pohybují ve velmi příznivých pásmech a jejich koupě v předprodeji je tradičně výhodnější. Koncerty klubové série stojí od 90 do 150 korun, hlavní koncerty pak od 130 do 750 korun. Vstupné na koncert Pata Methenyho je v rozmezí od 540 do 1290 korun s možností pořídit si VIP vstupenku na exkluzivní místo spojené s luxusním občerstvením.

 

Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti Ticketstream (www.ticketstream.cz), včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a knihkupectví KANZELSBERGER, v Brně pak v Domě pánů z Lipé, v předprodeji TIC Brno a Indies. Na koncert Tigran Hamasyan Solo a Radio String Q. Orchestra, který se koná v Besedním domě, můžete vstupenky zakoupit také v předprodeji Filharmonie Brno. Pro další informace o vstupenkách pište na vstupenky@jazzfestbrno.cz.

 

Mimobrněnští návštěvníci festivalu mohou využít speciálních zvýhodněných cen ubytování v partnerských hotelech po registraci prostřednictvím e-mailu office@jazzfestbrno.cz. Podrobné informace o programu a vstupenkách jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz.

 

 

 

Ďalšie články

Cenu ESPRIT si prevzal gitarista David Kollar
Slovenské oslavy Medzinárodného dňa jazzu pod záštitou UNESCO sa už tradične nesú v znamení...
Fúzie 2024 predstavia domáce bigbandy
Priaznivci veľkoformátových jazzových zoskupení by mali koncom mája určite zavítať do Prievidze,...
Alan Bartuš: z New Yorku do Viedne
Klavirista Alan Bartuš mal viac ako dobrý rok: v prestížnom nemeckom vydavateľstve Challenge...
Tip na víkend: PET JAZZ bude oslavovať
V Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa bude cez víkend oslavovať. Len dvojica...