Ponte Pardo

jazz.sk
Ponte Pardo
Hudobníci (bez profilu): 
Adam Kerďo, Martin Nováček, Mário Polónyi, Roman Bobiš, Daniel Godany

Napriek tomu, že kapela Ponte Pardo sa do súťaže Jazz Start Up dostala na poslednú chvíľku, toto kvinteto hudobníkov z Bratislavy určite nehodlá hrať druhé husle. Ponte Pardo Pardo sa totiž v súťaži predstavia ako jediní zástupcovia flamenca!

 

Skupina datuje svoje účinkovanie do roku 2010, kedy, citujeme oficiálnu stránku: „frontman Martin Nováček, prizval  k  spolupráci umelcov rôznych iných žánrov s pádnym argumentom: Ale  teraz  už naozaj!“ Zostava v zložení Adam Kerďo (flauta), Martin Nováček (gitara), Mário Polónyi (basgitara), Roman Bobiš (cajon) a Daniel Godany (cajon, tanec) sa počas troch rokov prezentovala na rozličných spoločenských udalostiach, niekoľkých samostatných koncertoch ale napríklad i v súťaži Česko-Slovensko má talent.

"My flamenkáči sme zľahka emocionálne nestabilní. Srdcervúce intelektuálno-duchovné poryvy našich duší sú v hlbokej nerovnováhe vo vzťahu k potrebám našich ťažko skúšaných telesných schránok. Čo si v súčinnosti s meditatívnym tranzovným stavom na javisku vyžaduje, aby sme boli proste mierne švacnutí. Tak sme. A radi. K flamencu sme sa dostali vďaka kauzálnemu princípu synchronicity. Mne sa snívalo o tom, ako mi jeden z mojich predkov Paolo Fernandez Xavier Perez Manolo Sanchez Jorge Gonzalez Pardo Cojones povedal, ze aby som už bol ticho a venoval sa flamencu. No a tento snový astrálny zážitok mal nedozierny dopad na všetkých ostatných. Tak sme sa po rokoch stretli v tejto kapele, za čo nesie priamu zodpovednosť KPS (kauzálny princíp synchronicity)."

 

Samotní členovia sa hlásia k štýlu s názvom flamenco nuevo, teda „nové flamenco“. Nové flamenco v prípade Ponte Pardo znamená príťažlivé spojenie tradičnej andalúzskej hudby a tanca s moderným jazzovým cítením a nevtieravou chytľavosťou flamenco-popovej melodiky. Repertoár kapely zahŕňa jednak vlastné kompozície, ale i úpravy skladieb majstrov ako Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nunez a i.
 

"Náš vzťah k muzike je čisto zištný. Venujeme sa jej vo voľnom čase len a len preto, lebo z toho mame nevyčísliteľný úžitok. A niekedy aj zisk. Vlastne ani nie. Mňa osobne to napríklad robí štastným. A to ani nie som hudobník. Len taký búchač na krabicu. Ostatní flamenco milujú z celej duše, a preto nehrame flamenco, ale len všelijaké fúzie. Máme totiž k ozajstnému čistému flamencu strašnú úctu. Nikdy by sme si nedovolili hrať flamenco len tak v jeho čistej forme. To prenechávame puristom a iným skutočným bláznom..."

 

Pokiaľ Vám teda imponuje temperament, sila a výraz hudby južného Španielska, Ponte Pardo môže byť Vašim favoritom.

Kontakt
Kontaktná osoba: 
Fero Smažák
Kontaktný e-mail: 
smazak.remedios@gmail.com
Telefón: 
0915 79 79 55

 

 

Koncerty skupiny

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
 

Ďalšie články

Šampiónom jubilejného Jazz START UP sa stáva...
V nedeľu 18. decembra budú mnohí s napätím sledovať futbalové majstrovstvá a čakať na nového...
Počúvať jazz + čítať jazz = porozumieť jazzu
Pokiaľ budete mať v pondelok 6. februára cestu do Žiliny, určite si nájdite chvíľu a zastavte sa v...
Vermillion a iné sumy - Kit Downes trio na ECM
Moje prvé zoznámenie s vydavateľstvom ECM bolo prostredníctvom legendárnej nahrávky Pat...
Monterey Jazz Festival odprezentoval najtalentovanejších jazzmanov mladej generácie
Už od roku 1971 sa každoročne uskutočňuje koncert big bandu, ktorý je zložený z...
Archeológia neveselých perspektív: Trilobeat - Zánikový horizont
Slovo neveselý by bolo možné nahradiť aj inými výrazmi, podčiarkujúcimi negatívnosť či inak...