Ponte Pardo

jazz.sk
Ponte Pardo
Hudobníci (bez profilu): 
Adam Kerďo, Martin Nováček, Mário Polónyi, Roman Bobiš, Daniel Godany

Napriek tomu, že kapela Ponte Pardo sa do súťaže Jazz Start Up dostala na poslednú chvíľku, toto kvinteto hudobníkov z Bratislavy určite nehodlá hrať druhé husle. Ponte Pardo Pardo sa totiž v súťaži predstavia ako jediní zástupcovia flamenca!

 

Skupina datuje svoje účinkovanie do roku 2010, kedy, citujeme oficiálnu stránku: „frontman Martin Nováček, prizval  k  spolupráci umelcov rôznych iných žánrov s pádnym argumentom: Ale  teraz  už naozaj!“ Zostava v zložení Adam Kerďo (flauta), Martin Nováček (gitara), Mário Polónyi (basgitara), Roman Bobiš (cajon) a Daniel Godany (cajon, tanec) sa počas troch rokov prezentovala na rozličných spoločenských udalostiach, niekoľkých samostatných koncertoch ale napríklad i v súťaži Česko-Slovensko má talent.

"My flamenkáči sme zľahka emocionálne nestabilní. Srdcervúce intelektuálno-duchovné poryvy našich duší sú v hlbokej nerovnováhe vo vzťahu k potrebám našich ťažko skúšaných telesných schránok. Čo si v súčinnosti s meditatívnym tranzovným stavom na javisku vyžaduje, aby sme boli proste mierne švacnutí. Tak sme. A radi. K flamencu sme sa dostali vďaka kauzálnemu princípu synchronicity. Mne sa snívalo o tom, ako mi jeden z mojich predkov Paolo Fernandez Xavier Perez Manolo Sanchez Jorge Gonzalez Pardo Cojones povedal, ze aby som už bol ticho a venoval sa flamencu. No a tento snový astrálny zážitok mal nedozierny dopad na všetkých ostatných. Tak sme sa po rokoch stretli v tejto kapele, za čo nesie priamu zodpovednosť KPS (kauzálny princíp synchronicity)."

 

Samotní členovia sa hlásia k štýlu s názvom flamenco nuevo, teda „nové flamenco“. Nové flamenco v prípade Ponte Pardo znamená príťažlivé spojenie tradičnej andalúzskej hudby a tanca s moderným jazzovým cítením a nevtieravou chytľavosťou flamenco-popovej melodiky. Repertoár kapely zahŕňa jednak vlastné kompozície, ale i úpravy skladieb majstrov ako Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nunez a i.
 

"Náš vzťah k muzike je čisto zištný. Venujeme sa jej vo voľnom čase len a len preto, lebo z toho mame nevyčísliteľný úžitok. A niekedy aj zisk. Vlastne ani nie. Mňa osobne to napríklad robí štastným. A to ani nie som hudobník. Len taký búchač na krabicu. Ostatní flamenco milujú z celej duše, a preto nehrame flamenco, ale len všelijaké fúzie. Máme totiž k ozajstnému čistému flamencu strašnú úctu. Nikdy by sme si nedovolili hrať flamenco len tak v jeho čistej forme. To prenechávame puristom a iným skutočným bláznom..."

 

Pokiaľ Vám teda imponuje temperament, sila a výraz hudby južného Španielska, Ponte Pardo môže byť Vašim favoritom.

Kontakt
Kontaktná osoba: 
Fero Smažák
Kontaktný e-mail: 
smazak.remedios@gmail.com
Telefón: 
0915 79 79 55

 

 

Koncerty skupiny

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Ďalšie články

Predčasne narodený v 5. mesiaci bojoval o život a stratil zrak: Teraz klavirista Matthew Whitaker vydáva debutový album
Vydavateľstvo Resilience Music Alliance vydalo 9. augusta debutový album 17-ročného klaviristu a...
Women in jazz predstavuje: Klaviristka Geri Allen
V pravidelnej rubrike Women in jazz rozhodne nemôže chýbať známa jazzová klaviristka, skladateľka a...
Významný český saxofonista Ondřej Štveráček vyráža na miniturné po Slovensku: Svoje umenie predvedie v zložení pianoless tria
Český saxofonista a skladateľ Ondřej Štveráček onedlho vystúpi na troch koncertoch na Slovensku....
Koncert štyroch jazzových klaviristov krajín V4: V Demänovskej jaskyni sa uskutoční unikátny jazzový večer
Už zajtra, v utorok 13.8 2019 sa v reštaurácii Koliba Tri Studničky v Demänovskej doline...
Reggae v Porgy & Bess? Áno menom YolanDa Brown
Reggae to nie je len Bob Marley, hoci ten je úžasný, a určite to nie je len marihuana a ...

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk