Ponte Pardo

jazz.sk
Ponte Pardo
Hudobníci (bez profilu): 
Adam Kerďo, Martin Nováček, Mário Polónyi, Roman Bobiš, Daniel Godany

Napriek tomu, že kapela Ponte Pardo sa do súťaže Jazz Start Up dostala na poslednú chvíľku, toto kvinteto hudobníkov z Bratislavy určite nehodlá hrať druhé husle. Ponte Pardo Pardo sa totiž v súťaži predstavia ako jediní zástupcovia flamenca!

 

Skupina datuje svoje účinkovanie do roku 2010, kedy, citujeme oficiálnu stránku: „frontman Martin Nováček, prizval  k  spolupráci umelcov rôznych iných žánrov s pádnym argumentom: Ale  teraz  už naozaj!“ Zostava v zložení Adam Kerďo (flauta), Martin Nováček (gitara), Mário Polónyi (basgitara), Roman Bobiš (cajon) a Daniel Godany (cajon, tanec) sa počas troch rokov prezentovala na rozličných spoločenských udalostiach, niekoľkých samostatných koncertoch ale napríklad i v súťaži Česko-Slovensko má talent.

"My flamenkáči sme zľahka emocionálne nestabilní. Srdcervúce intelektuálno-duchovné poryvy našich duší sú v hlbokej nerovnováhe vo vzťahu k potrebám našich ťažko skúšaných telesných schránok. Čo si v súčinnosti s meditatívnym tranzovným stavom na javisku vyžaduje, aby sme boli proste mierne švacnutí. Tak sme. A radi. K flamencu sme sa dostali vďaka kauzálnemu princípu synchronicity. Mne sa snívalo o tom, ako mi jeden z mojich predkov Paolo Fernandez Xavier Perez Manolo Sanchez Jorge Gonzalez Pardo Cojones povedal, ze aby som už bol ticho a venoval sa flamencu. No a tento snový astrálny zážitok mal nedozierny dopad na všetkých ostatných. Tak sme sa po rokoch stretli v tejto kapele, za čo nesie priamu zodpovednosť KPS (kauzálny princíp synchronicity)."

 

Samotní členovia sa hlásia k štýlu s názvom flamenco nuevo, teda „nové flamenco“. Nové flamenco v prípade Ponte Pardo znamená príťažlivé spojenie tradičnej andalúzskej hudby a tanca s moderným jazzovým cítením a nevtieravou chytľavosťou flamenco-popovej melodiky. Repertoár kapely zahŕňa jednak vlastné kompozície, ale i úpravy skladieb majstrov ako Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nunez a i.
 

"Náš vzťah k muzike je čisto zištný. Venujeme sa jej vo voľnom čase len a len preto, lebo z toho mame nevyčísliteľný úžitok. A niekedy aj zisk. Vlastne ani nie. Mňa osobne to napríklad robí štastným. A to ani nie som hudobník. Len taký búchač na krabicu. Ostatní flamenco milujú z celej duše, a preto nehrame flamenco, ale len všelijaké fúzie. Máme totiž k ozajstnému čistému flamencu strašnú úctu. Nikdy by sme si nedovolili hrať flamenco len tak v jeho čistej forme. To prenechávame puristom a iným skutočným bláznom..."

 

Pokiaľ Vám teda imponuje temperament, sila a výraz hudby južného Španielska, Ponte Pardo môže byť Vašim favoritom.

Kontakt
Kontaktná osoba: 
Fero Smažák
Kontaktný e-mail: 
smazak.remedios@gmail.com
Telefón: 
0915 79 79 55

 

 

Koncerty skupiny

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Ďalšie články

Poznáme víťaza medzinárodnej gitarovej súťaže pod hlavičkou ,,Herbie Hanckock Institute of Jazz'': 1. miesto si odniesol mladý ruský virtuóz Evgeny Pobozhiy
V utorok 3. októbra sa vo Washington DC uskutočnil gala koncert spojený s vystúpením...
Vydavateľstvo Real Music House pokračuje v projekte workshopov RMH Academy
Bratislavské vydavateľstvo prichádza s druhou sériou hudobných workshopov. Špičkoví lektori z...
City Sounds Festival pridáva ďalší koncert unikátneho zoskupenia Janoska Ensemble s legendárnym akordeonistom Richardom Gallianom
Jedinečný koncert s  puncom svetovej premiéry. Posledné roky si ich koncerty na Slovensku...
Mikulášska nádielka hudby na Gypsy Jazz Festivale: Zvučné mená, dva skvelé žánre a mimoriadna atmosféra
Geniálnu myšlienku spojiť jazz s cigánskou hudbou dostal hudobník Milo Suchomel už pred ôsmimi...
Swingujúce Vianoce: Nový vianočný album od slovenského swingového orchestra Fats Jazz Band je na svete
Nie je jednoduché vydať album s vianočnými piesňami, ktorý by nebo gýčový alebo presladený....

Reklama