Tragicky zahynul maďarský jazzový bubeník András Mohay

Jaroslav Zelenka
Tragicky zahynul maďarský jazzový bubeník András Mohay

36 ročný bubeník  Budapest Jazz Orchestra  chcel pomôcť pri dopravnej nehode, čo sa mu stalo osudným. Informáciu o úmrtí hudobníka zverejnili členovia na ich vlastnej internetovej stránke.

Podľa správy ostatných troch členov skupiny, účastníkov dopravnej nehody previezli do nemocnice v Eger s ľahkými zraneniami a aktuálne sa zotavujú. Kapela cestovala s dvoma osobnými autami a s jedným mikrobusom na diaľnici M3 z Debrecína do Budepašti, kde sa stala nehoda.

Podľa OKF, ktorá nadránom zverejnila na svojej internetovej stránke informáciu o nehode osobného auta a dvoch mikrobusov smerom k Budapešti pri Nagyút, osoba ktorá vystúpila z auta a  ktorá išla na pomoc, bola zrazená ďalším autom a podľahla zraneniam.
 

Gábor Kollmann vedúci skupiny ktorý bol pri nehode tiež zranený potvrdil pre agentúru MTI, že osoba ktorá bola pri nehode usmrtená, bol András Mohay.

András Mohay (1978) hrá na bicie nástroje od svojich desiatich rokov, v priebehu strednej školy paralelne študoval hru na bicie. V roku 2003 absolvoval oddelenie jazzových bicích na akadémii Ference Liszta. Taktiež Mohay hral so všetkými podstatnými menami maďarského jazzu ako sú Béla Szakcsi Lakatos, Tony Lakatos, Zsolt Kaltenecker a Kristof Bacsó, zo zahraničných hviezd si zahral s Chico Freemanem, Erikem Truffazem či Peterem Kingem.

 

 

 

Koncerty

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8
 
 
10
 
 
12
 
 
14
 
 
 
 
18
 
 
20
 
 
 
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
 
 
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...
CD Perforomances: Vzrušujúci výlet skrz tvorbu Ľuboša Šrámeka
Klavirista, skladateľ, aranžér, pedagóg a producent Ľuboš Šrámek patrí k jedným z...

Reklama