Nedeľný program festivalu bude patriť tiež workshopu. Lenka Molčányiová jeho účastníkom porozpráva o štúdiu jazzu v USA – ako sa dostať na prestížnu školu, získať financovanie a čo všetko štúdium prináša. Podelí sa o zážitky s legendami ako Maria Schneider, Dave Holland či Branford Marsalis.
Večerné koncertné vystúpenia odštartuje Tibor Feledi Kairos Quintet v zložení Tibor Feledi (klávesy), Lenka Molčányiová (saxofón), Michal Cálik (trúbka), Michal Šelep (basgitara), Juraj Dávid Raši (bicie). Svoj aktuálny dvojalbum More = Less predstavuje ako umeleckú výpravu za rovnováhou medzi materiálnym, prírodným a duchovným svetom.
Absolútnym vrcholom festivalu bude vystúpenie živelného ansámblu Botticelli Baby. Šestica hudobníkov z nemeckého Essenu prinesie “handmade” swing s originálnym punkovým prístupom. Ich hudba je divokou zmesou gypsy jazzu Djanga Reinhardta, hot jazzu tridsiatych rokov, balkánskych rytmov a dramatického bluesu. Napriek tomu neznejú ako remake starej “mastnej” jazzovej kapely. Na pódiu predvádzajú drsnú, profesionálnu šou plnú energie, ktorá strhne publikum svojou úprimnosťou a nekompromisnou snahou dostať každého na tanečný parket.
Predpredaj na https://bit.ly/jazzy2025
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


