Tibor Feledi

Tibor Feledi

Tibor Feledi je hráč na klávesové nástroje (piano, hammond, synths),  hudobný pedagóg a skladateľ.

 

K jazzovej hudbe sa dostal už na ZUŠ Exnárova, kde sa stal súčasťou školského jazzbandu - Jazz na Ex, pod vedením Antona Jara st. Vrcholom spoločného pôsobenia v zoskupení Anton Jaro Projekt bolo vystúpenie na Bratislavských Jazzových dňoch 2014, v rámci jubilejného 40. ročníka festivalu - prehliadka slovenského jazzu. V roku 2016 sa spolupráca zavŕšila štúdiovou nahrávkou autorských kompozícií s názvom Spacetime. Spolupráca s Antonom Jarom, nielen ako osobným mentorom v oblasti jazzu, zotrvala vo forme jazzového tria, ktoré tvorí s bubeníkom Milanom Ručekom.

Počas štúdia hudobnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, absolvoval špecializáciu hry na klavír, u prof. Stanislava Zamborského, uvedením klavírneho recitálu. Na PdF UK ďalej pokračoval ako doktorand a získal titul PhD. za svoju dizertačnú prácu, ktorá sa zaoberala výskumom zameraným na metodické postupy pre rozvoj jazzovej improvizácie na klávesových nástrojoch. Okrem výučby hudobnej náuky  sa venuje improvizácii a kreatívnej hudobnej výchove, vedie experimentálny ansámbel a jazzový band.  Rozšírené vzdelanie v oblasti jazzu, nadobudol účasťou na slovenských a českých jazzových workshopoch (Czech Jazz workshop Praha, Letné jazzové dílny Karla Velebného - Frýdlant, Letné jazzové dielne Bratislava), pod vedením lektorov ako Brian Charette, Jiří Levíček, Artur Dutkiewicz, Pavel Wlosok, Ľuboš Šrámek, Klaudius Kováč. 

Okrem jazzu pôsobí v ansámbli zameranom na súčasnú a experimentálnu hudbu VENI Ensemble. Na strednej škole si vytvoril vzťah ku elektronickej hudobnej produkcii a syntetizátorom. Produkčne a interpretačne sa podieľal na indie/elektro projekte Buy Her Sugar (2016). Je tvorcom autorského projektu Tibor Feledi Kairos Quintet, s ktorým vydal album Common Playgrounds (2018) pod vydavateľstvom Hudobný fond. Album vyhral ocenenie Radio Head Awards za najlepšiu Jazzovú nahrávku roka 2018. Kvinteto získalo vo finále medzinárodnej súťaže JazzFruit v Prahe, cenu publika za najlepšiu kapelu. Kapela zvíťazila aj v hlasovaní na pódiu mladých talentov, po koncerte na Bratislavských Jazzových dňoch 2018. V roku 2019 zahájili festival na hlavnom pódiu, koncertom doplneným o originálny VJing. Na koncerte festivalu vystúpili s kapelami ako Ghost-Note (USA) či Jonah Nilsson (SWE). 

 

Common Playgrounds - dokument 

https://youtu.be/xnwWDPBQ6bA

 

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
tibor.feledi@gmail.com
Telefón: 
+421903311420

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

Tibor Feledi Kairos Quintet

Tibor Feledi Kairos Quintet prezentuje vo svojom projekte originálne kompozície i...

Diskografia

  • Anton Jaro Projekt - Spacetime (2015)
  • Buy Her Sugar - Buy Her Sugar (2016)
  • Tibor Feledi Kairos Quintet - Common Playgrounds (2018)