Blue Note

jazz.sk
Blue Note

Jazzové kluby nemusia byť iba doménou väčších miest. Svetlú výnimku tvorí Nové Mesto nad Váhom, kde klub zameraný hlavne na jazz vznikol.

V Novom Meste nad Váhom na Zelenej vode pred časom vznikol jazzový festival. Vtedy ešte Novomešťania netušili, že za nejakú dobu centrum mesta obohatí jazzový klub. „S myšlienkou hudobného klubu s reštauráciou som sa zaoberal už asi pred tromi rokmi, ale definitívne rozhodnutie ísť do tohto projektu padlo začiatkom minulého roka aj v súvislosti s aktivitami, ktoré máme, čo sa týka hudobnej produkcie na Zelenej vode čiže konkrétne Open Jazz Fest,“ hovorí majiteľ novomestského jazzového klubu Blue Note Tibor Zelenay.
„To, že to bude klub zameraný prevažne na jazzovú hudbu, vyplýva zo subjektívneho pociťovania hudby tak môjho, ako aj môjho okolia,“ pokračuje. Vystúpenia budú spravidla dva až tri krát do týždňa. „Chceme dať šancu na prezentáciu aj mladým hudobníkom a alternatívnej hudbe, aby sme mohli ponúknuť návštevníkom celé spektrum žánrov,“ hovorí Zelenay.
Klub podľa neho pripravuje aj tematické večery na rôzne témy. Môže ísť napríklad o predstavovanie hudobných žánrov, besedy s cestovateľmi a iné zaujímavé podujatia a programy.
Jazzová hudba bude podľa Zelenaya v produkcii prevažovať, ale priestor v dramaturgii dostanú aj iné žánre v rámci priestorových možností klubu. Jeho kapacita je až dvesto ľudí.

Adresa

J.Hašku 18
Nové mesto nad Váhom 915 01
Kontakt
Kontaktná osoba: 
Veronika Zelenayová
Kontaktný e-mail: 
info@bluenote.sk
Telefón: 
+421 32 744 00 08

Galéria

Blue Note
Blue Note

 

 

Koncerty v klube

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Adresa

Javascript is required to view this map.