Adam Tvrdý

Jaroslav Zelenka
Adam Tvrdý

Je tiež skladateľ a učiteľ hry na gitaru. Študoval Konzervatórium Jaroslava Ježka v Prahe. V roku 1997 absolvoval Letnú jazzovú dielňu americkej hudobnej školy Berklee school of music. V roku 1995 získal cenu sólistov na Letnej jazzovej dieľni Karla Velebného. Od roku 1997 hrá na profesionálnej scéne.

Adam spolupracoval a ďalej spolupracuje s väčšou časťou českej jazzovej špičky a od roku 1999 aj s americkými jazzovými hudobníkmi. So svojím triom absolvoval turné po USA, Karibiku a Kanade. V rokoch 2002-2003 sa pridal k jazzovej scéne v New York City, kde spolupracoval s niekoľkými vynikajúcimi hudobníkmi, ako napríklad: Essiet Essiet, Jason Fraticelli, David Phillips - kontrabas, Joe Rybczyk Jr, John Serra - klavír, Tony Moreno - bicie nástroje, Kendra Shank - spev, Al Galladoro - klarinet a saxofón.
Od jari 2005 opäť žije v Českej republike a pracuje na svojich hudobných projektoch (TV JQ, Tvrdý-Hejnic-Kořínek trio) a zároveň hrá v niekoľkých ďalších formáciách. Od roku 2005 je tiež stálym členom skupiny František Uhlíř Team (FUT).