Dana Tupinambá

jazz.sk
Dana Tupinambá

Dana Tupinambá je gitaristka, skladateľka a pesničkárka, ktorá sa narodila v roku 1977 v Košiciach. Pochádza z umeleckej rodiny. Študovala hru na gitare na Konzervatóriu v Košiciach, na Hudobnej Univerzite vo Viedni a na Escola Superior de Música v Lisabone. Kompozícii sa venuje od svojich 14 rokov. Postupne si vytvorila svojský štýl, ktorý vychádza z brazílskej hudby, jazzu, barokovej a starej hudby, impresionizmu, portugalského fada, bluesu, rocku, folk-rocku a psych folku.

Doposiaľ vydala 2 autorské albumy vo vlastnej produkcii:
RAIN OF PEACE (2006) a LEAF (2012) s textami v portugalčine, angličtine, ako aj inštrumentálnej hudby. Oba albumy získali podporu SKE Fondu (zväz skladateľov v Rakúsku). Jednu skladbu na albume Leaf s názvom Tatry venovala slovenským horám a prírode. Jej tvorba bola v roku 2011 podporená rakúskym Ministerstvom Školstva, Umenia a Kultúry.

Od roku 2002 pravidelne prezentovala vlastnú tvorbu sólovo ako aj v rôznych projektoch na koncertoch v kluboch a na festivaloch v Európe a v Brazílii (Porgy&Bess, Zawinuls Birdland, Ausseer Jazzfrühling, World Music Festival, Festival Moving Cultures, IG-Jazz Club Festival, Festival Mujeres, Cultural Summer Festival, Popradské Kultúrne Leto, ORF, Radio Educadora).
Okrem vlastnej tvorby jej bohatý repertoár obsahuje rôzne štýly brazílskej hudby, jazzu, folku, klasickej a starej hudby a world music. Venuje sa aj písaniu filmovej a scénickej hudby a pedagogickej činnosti. Je taktiež autorkou tézy o brazílskom gitaristovi Toninhovi Hortovi.
Na koncertoch a svojích albumoch spolupracovala s rôznymi vynikajúcimi brazílskými a európskými hudobníkmi (Matthieu Michel, Robertinho Silva, Alegre Corrêa, Fabiano Salek, Bruno Aranha, Márcio Tubino, Carlos Malta, Martin Reiter, Bertl Mayer, Izabel Padovani, Ronaldo Saggiorato, Vocal Trio Brazama, Rina Kaçinari, Daniel Pilz, Arkady Schilkloper, Hans Strasser).

Kontakt

Galéria

Dana Tupinambá
Dana Tupinambá
Dana Tupinambá

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Diskografia

  • RAIN OF PEACE (2006)
  • LEAF (2012)