Erik Rothenstein

jazz.sk
Erik Rothenstein

Erik Rothenstein (nar. 1973, Bratislava, Slovensko) je barytón saxofonista, venuje sa jazzovej hudbe. Vedie svoj vlastný kvintet a hosťuje v rôznych fomáciách. Po absolvovaní bratislavského konzervatória, kde študoval alt saxofón, odišiel do rakúskeho Grazu na hudobnú univerzitu – Kunst Universität Graz, na jazzové oddelenie, kde začal hrať na barytón saxofón. V Grazi sa venoval i kompozícii a aranžovaniu. Ako kapelník sa venuje svojej formácii, ktorá sa sústreďuje na vlastné autorské kompozície, prameniace z moderného mainstreamového jazzu v kombinácii s etnickými prvkami strednej a južnej Európy. Ako kapelník  vydal  albumy „Prater Menuet“ a „Erik Rothenstein and the Rainbow project – In Concert”.

Koncertoval ako líder so svojim kvartetom, kvintetom a ako sideman v rôznych formáciách v krajinách bývalej Juhoslávie, v západnej  a strednej Európe. Spolupracoval s domácimi hudobníkmi a kapelami ako napr. Nothing but Swing trio, Ľubo Šrámek, Rado Tariška, Martin Ďurdina, Milo Suchomel, Ondro Štveráček, Matúš Jakabčic, Ondro Krajňák, Peter Lipa, Majo Ševčík, Ďuro Griglák, Juraj Bartoš, Juraj Kalasz a s rakúskymi muzikantami ako napr. Karl Ratzer, Wolfi Reiner, Harry Sokal, Alexandra Schenk  alebo s balkánskymi  hudobníkmi Adam Klem, Milan Nikolič, Andjelko Stupar, Enes Seferovic, Vlada Kostadinovič, Dušan Novakov, Armend Xhaferi  a s rôznymi big bandmi (bol členom Orchestra Gustava Broma).
           

Je členom SK-CZ Big Bandu Matúša Jakabčica a doprovodnej skupiny gospelového zboru The Hope Gospel Singers. Spolupracuje aj s flamencovou skupinou gitaristu Flaca de Nerju, ktorá hrá modernú fúziu flamenca s jazzom. Bol zakladajúcim členom skupiny Pressburger Klezmer Band.

Venuje sa aj kompozičnej a aranžérskej tvorbe.  Píše pre „malé kapely“ ako aj pre väčšie telesá (big band, tentet, saxofónový kvartet  a pod.).  Ako autor  a aranžér  spolupracuje s rôznymi interpretmi a telesami ( Hanka Gregušová, Pressburger Klezmer Band,  Robo Opatovský, Sk-Cz BB M.Jakabčica ....)

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

EAST EUROPEAN ARTSEMBLE

EAST EUROPEAN ARTSAMBLE je komorný orchester jazzovej hudby pod vedením Ľuboša Š...

Groove Brothers

Hudobný projekt s vlastnými originálnymi skladbami. Jadro tvorí sil...

Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

"Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v P...

NikiStein Jazz Sextet

Kto sa orientuje v slovenskom jazze, tak ten tuší, že hlavnými protagonistami sextetu sú saxofoni...