Ingrid Bezáková

Ingrid Bezáková
Ingrid Bezáková

Ingrid Bezáková

 

Speváčka, architektka, dizajnérka i modelka. Každá z týchto oblastí má v jej živote svoje miesto a dodnes sa všetky prelínajú. Na módnych mólach stála 17 rokov. Po skončení Fakulty architektúry na SVŠT pracovala v ateliéroch významných slovenských architektov. Od roku 1989 sa naplno venovala grafickému dizajnu. Z jej "ceruzky" vzišli logá ako Lýdia Eckhardt alebo BEPON.

 

Hudba sprevádzala celý jej život, avšak r. 2003 sa stal prelomovým. Stretla vynikajúceho maďarského gitaristu Tony Pusztaia, ktorý okamžite započul jej mimoriadnu farbu hlasu.

 

Už niekoľko rokov vystupuje s poprednými džezovými hudobníkmi ako: Ondrej Krajňák, Tomáš Baroš, Tony Pusztai, Marián Ševčík, Radek Nemějc, Gabo Jonáš, Juraj Kalász, Pavol Bereza, Eddy Portella, či Vlado Minda V jej repertoári nájdete zaujímavé aranžmány jazzových štandardov v rytmoch bossa novy, swingu či groove. Jej interpretácia jazzových balád zanechá vo vás hlboký zážitok.

 

2012 - vystúpila v duu s Vladom Mindom ako predkapela Duke Ellington Orchestra v Bratislave.

http://www.jazz.sk/articles/duke-ellington-orchestra-predviedol-umenie-big-bandu

od 2010 - každoročne organizuje projekt VocalEase (spoluautorom projektu je známy slovenský kontrabasista Juraj Kalász a spoluhráči Gabo Jonáš a Marián Ševčík), kde pomáha začínajúcim džezovým spevákom zdokonaľovať ich zručnosti.

2015 vydala svoje debutové CD. Významne sa na ňom podieľali Ondrej Krajňák (aranžmány, hudobná prodkcia a grand piano), Tony Pusztai (gitara), Tomáš Baroš (kontrabas), Radek Němejc (bicie a perkusie), Ivan Herák (husle), Jiří Žigmund (viola).

2016 získala za tento album Cenu verejnosti v súťaži ESPRIT za najlepšie džezové CD na Slovensku v roku 2015.

 

Známy český hudobný publicista Jan Hocek k albumu INGRID BEZAK - deep inside napísal:

   "...jde o kolekci deseti písní... zpívalo a hrálo je už tolik lidí, a takových jazzových velikánů, hvězd a legend! Jenže Ingrid se podařil husarský kousek; obklopila se nejen výtečnými instrumentalisty, ale zároveň díky nim propojila českou, slovenskou, maďarskou a romskou duši. Proto jsou ty písně tak plnokrevné, životné, opravdové. A jsou rovnocenné americkým nebo brazilským vzorům...

   Album vrcholí snivě nabluesovělou náladou, s úchvatnou poezií tónů Krajňákova klavíru, ševelícími bicími Radka Němejce, vřelým kontrabasem Tomáše „Kaštana“ Baroše, vášnivým Pusztaiovým sólem, sytě barevným souzvukem houslí Ivana Heráka

a violy Jiřího Žigmunda v písni "Why should I care", kterou se Ingrid Bezáková, slovenská zpěvačka, směle vklínila mezi Dianu Krall a Jane Monheit"

       A to vpravdě deep inside..."

Celú recenziu nájdete tu: http://jazzport.cz/2015/06/18/debut-ingrid-bezakove-z-hloubi-jeji-nejen-jazzove-duse/

Full Album "Ingrid Bezak - deep inside" https://www.youtube.com/watch?v=TPoqbXAC2aA&list=PLHQ5dTOIdhcdvVu4BOvo2qRWFk7_vbEBo

 

Dnes - Ingrid koncertuje v rôznych džezových kluboch, účinkuje ako hosť významných spoločenských podujatí ako napr. Cena časopisu ARCH (2015), Fórum miest a Jury European v Bratislave (2015), vernisáž Slovenský inštitút vo Viedni (2017) a ďalších vernisáží a eventov. Naďalej organizuje VocalEase.

Pripravuje svoj ďalší album, ktorý sa bude opäť nahrávať vo Svárove za Prahou.

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
bezakova@orpheus.sk
Telefón: 
0905405608

Galéria

1-koncert-1_W.jpg
1-koncert-34_W.jpg
DSC_3001.jpg
obr_2.png
1.jpg
Ingrid Bezakova+Vlado Minda_predskokanDEO(2012).jpg
preberanie Ceny_1strih.jpg
Duro_Ja_Gabo_Hena_m_orez.jpg
Trznica_1r_m.jpg
Image54.png
Bezakova_Br.Hrad2012_BW.jpg
Portofino_2_2.6.2017.jpg

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Diskografia

  • 2015 - INGRID BEZAK - deep inside