Juraj Tatár

jazz.sk
Juraj Tatár

Juraj Tatár študoval klavír a dirigovanie u profesorky Dagmar Dubenovej na Konzervatóriu v Žiline. V roku 1987 hral v džezrockovej formácii Madre. Na Bratislavských džezových dňoch sa stretol Herbie Hancockom.

Po skončení štúdia na konzervatóriu pokračoval v štúdiu dirigovania na Vysokek škole múzických umení v Bratislave. Okrem prezentácie diel klasickej hudby vydal na CD debutový projekt zoskupenia Madre. K vydaniu tohoto albumu mu poslal blahoželanie aj Chick Corea. Diskografia Juraja Tatára obsahuje v súčasnosti viac ako 70 albumov vážnej hudby, džezu, ale aj popu. Nahrával s viacerými osobnosťami Česko-Slovenskej hudby ako sú Juraj Bartoš, Štěpán Markovič, Juraj Griglák, Martin Valihora, Cyril Zeleňák, Peter Lipa, Jiří Stivín, Pavol Habera (napríklad projekt Svet lásku má), skupina Team, Pavol Hammel, Andrej Šeban, Capella Istropolitana, Richard Müller, Janek Ledecký, Lucie Bílá, Iveta Bartošová, Adriena Bartošová, Beata Dubasová, Martin Ďurdina, Anna K, Anton Popovič, Peter Dvorský, SĽUK, Karel Gott a iní. Nahral muzikály Jozef a jeho zázračný dúhový plášť a Cyrano z predmestia. V najnovšej zostave, v triu Madre, s ním hral bubeník Emil Frátrik.

V roku 1998 na albume Madre-Ibachur nahral gitarové party Jan Hammer, spolu s Martinom Gašparom a Marcelom Buntajom v kapele Bukake nahral album Bukake Jazz. V roku 2006 spolu s kapelou Bukake a gitaristom Jurajom Kupcom nahrali debutový album Petra Cmoríka s názvom Nádherný deň. Juraj Tatár spolupracuje aj so speváčkou Janou Kirschner.

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

BKK trio jazz

Kapela vznikla v roku 2004 z jedných z najlepších a najvyhľadávanej...