Martin Kapusník

Martin Kapusnik
Martin Kapusník

 

S  hudbou začal počas gymnázia, v  garážovej kapele. Nasledovalo Štátne konzervatórium v  Bratislave. Neskôr študoval kontrabas na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka (jazzová sekcia) a  absolvoval Vyššiu odbornú školu Jaroslava Ježka so zameraním na jazzovú interpretáciu. 

Viedli ho Jaromír Honzák, David Dorůžka,  Michal Nejtek, Miriam Bayle, Milan Svoboda,  Petr Kořínek, Jan Kořínek, Peter Kán a  Jaroslav Žigo st..

    Dnes žije v  Bratislave, je členom rôznych formácií a hosťuje v  projektoch domácej,  českej a  zahraničnej jazzovej a komerčnej scény.  Na vystúpenia si berie kontrabas aj basgitaru. 

      Slovenská scéna otvorila spoluprácu s mladou vibrafonistkou, absolventkou Berklee College of Music v Bostone,   Ľudmilou Štefánikovou (v  súťaži Nové tváre slovenského jazzu 2012, ocenenie za interaktívny hudobný výkon). Účinkuje v   kvartete Jany Gavačovej ( Jarný Open Jazz Fest 2012, FIFBA 2012), a v jej projekte Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu. Je členom formácie, ktorá pravidelne uvádza jamsession a  členom tanečného zoskupenia Happyband Orchestra. 

    V  období 2011 - 2012 absolvoval niekoľko kontraktov na výletných lodiach ako kontrabasista a basgitarista. S kapelou Coloured People pre spoločnosť TUIcruises a s Happyband Orchestra pre spoločnosť Hapag-Lloyd Cruises, na lodiach MS Europa a MS Columbus 2.

 

    Ako kontrabasista pôsobil na pražskej scéne s  akustickými kapelami Inner Spaces (modern jazz), Latinwave (latin jazz), v zoskupení multiinštrumentalistu Bharatu Rajnošeka (fusion), spolupracoval tiež s Patrikom Karpentskim, a.h. na albume kapely Toxique, s  rovnakým názvom. Koncertoval so Smíchovskou komornou filharmóniou a so školským bigbandom KJJ pod vedením Jana Hálu. V roku 2009 nahral svoj český debut so skladateľom a  klaviristom Martinom Brunnerom ml., album Behind the Clouds, ktorý prezentoval na úspešnom turné a na festivaloch v Českej Republike (Jazz Na Hradě).   

    S tvorbou hudby priamo na pódiu začal s  freejazzovou kapelou Limbo (turné k albumu Out of body), saxofonistu Pavla Hrubého (jeseň 2009). V roku 2010 ho oslovil iránsky gitarista a spevák Shahab Tolouie ( world music, ethno-flamenco fusion).  Spolupracuje s  nimi do dnes.

 

Ako basgitarista účinkoval v  Čechách s formáciou Jirka Hála Jazz Project, ktorá sa orientuje na hudbu v  štýle New Orleans Groove. Koncertovanie s kapelou Hotline, skladateľa, aranžéra a klaviristu Jana Hály (fusion), vyústilo do vzniku albumu Storytelling. 

Ako štúdiový basgitarista spolupracoval s  produkciou Petra Biča a  Petra Riavu (2005-2006 Adam Ďurica, Tomáš Bezdeda, Nataša Džunková).  Nedávno ho oslovil anglický pesničkár a gitarista Alasdair Bouch, s  ktorým nahral dva autorské albumy. 

      V sezóne 2010/2011 pôsobil ako pedagóg v hudobnej škole Musicart (Praha). V súčasnosti pokračuje s vyučovaním súkromných hodín. 

 

Významné koncerty a festivaly - Jazz Fest Brno, Bohemia Jazzfest, Jazz na Hradě, Agharta Jazzfestival, Jazz Goes To Town, Jazzinec (Trutnov), Boskovice Jazzfest, Colours of Ostrava,  Fléda (Brno), JazzDock, Rudolfinum (Praha), Blue Note ( Nové Mesto nad Váhom), Vinnitsa Jazzfest (Ukraina), Chisinev Ethno-Jazz festival (Moldavsko), Perm Jazzfest (Rusko), Afion Jazzfest (Turecko), Rzeszów Carpathia Festival (Poľsko).

 

  Ďalšie spolupráce - Štěpán Markovič, Ondřej Štveráček, Július 'Ďuso' Baroš, Radek Krampl, Libor Šmoldas, Tomáš Beroun, Red Velvet, Radek Nemejc, Olga Škrancová, Betty Lee, Pavel Strouhal (WINGS), Mário Illés, Yvetta Blanarovičová ( La Sophia ),Radek Kašpar, Petr Zeman,, Tomáš Raindl, Margot, Stavovské divadlo (Praha), Rytmus v patách (film, ČT), Red Tails (film, USA).

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
martinkapusnik2701@gmail.com

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

Juraj Schweigert & The Groove Time

Hráč na ústnu harmoniku a spevák Juraj Schweigert funguje spolu s jeho kapelou „The Gro...