Michal Bugala

jazz.sk
Michal Bugala

 

Michal Bugala (1982), vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof.
Guido Jeszenszky. V rámci štúdia absolvoval workshopy s americkými jazzmanmi (John Abercrombie, Billy Hart, RonMcClure, Jerry Bergonzi).
Člen hudobných skupín FuseJazz, Juraj Griglák Company a “Bass Inferno”, Martin Valihora Group, FunkPunk Project, Oskar Rózsa Partnership Unlimited, Dodo Šošoka Slovak Jazz Quartet (2003-05), Marcel Palonder & Tango Ultimo, Štefan Bartuš & JazzBrothers, Milo Suchomel Sextet, ChillPill Live Band, Finally...
V súčasnej dobe formuje hammond trio s názvom BugoBros/6.Sense Trio spolu s bratom Štefanom a Eugenom Vizvárym, ktoré tentorok vydá svoj debut s hosťami - trúbkármi - Ryan Carniaux, Daniel Noesig a Jeremy Pelt.
Hral a spolupracoval takmer so všetkými významnými domácimi umelcami, ako aj s medzinárodnou špičkou, medzi ktorú patria napr.Victor Bailey, Eric Marienthal, Gary Husband, Mark Mondesir, Andy Middleton, Harry Sokal, Mark Kelley, Poogie Bell, Howard Curtis, akoaj Jure Pukl, Martin Reiter, Jacqueline Patricio, Herbert Pirker, Lazaro Cruz...
V oblasti pop a R’nB music: AnitaSoul, Robo Opatovský Band, Misha, Supple People, Deep’nSpace (2006-08), Richard Muller, JankoLehotský (Modus 2002), David Koller, Martin Chodúr, Superstar Band (2005, 06, 09), NYC Unit, Kim Davis, Vivian Sessoms, NicolMcCloud, Rick Bailey (Delegation)...
Príležitostne spoluúčinkuje aj so Slovenským komorným orchestrom v Žiline (pod vedením P. Breinera) a Trnavským komorným orchestrom.
Nahral viacero CD s rôznymi interpretmi jazzu a populárnej hudby, ako aj hudbu do niekoľkých slovenských filmov. Absolvoval početné vystúpenia na medzinárodných festivaloch. Koncertoval vo viacerých európskych štátoch a v New Yorku. Pôsobil ako lektor na workshopeJazzové Kurzy v Piešťanoch a Letnej jazzovej dielni v Bratislave.

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
info@michalbugala.com

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

Fuse Jazz

Hudobná skupina FuseJazz vznikla v júli 1999. Založili ju traja trnavskí h...

MICHAL BUGALA GROUP

In 2008 Michal Bugala based his own formation called Mi...
Michal Bugala New Trio

Michal Bugala New Trio je ďalší novovzniknutý sólový projekt s...

Štefan Bartuš & Jazzbrothers

Zoskupenie Štefan Pišta Bartuš & JazzBrothers vzniklo v roku 2009. Hr...

Diskografia

  • Michal Bugala: 1st Touch