Peter Zajaček

Peter Zajaček
Peter  Zajaček

Gitarista Peter Zajaček ml., je jedným z tých hudobníkov, ktorých sa hudba bytostne dotýka. Už odmalička mu totiž hudba koluje v žilách. Zásluhu má na tom v značnej miere práve Petrova rodina, z ktorej vzišiel nejeden talentovaný muzikant. Dôkazom toho je jeho otec i strýkovia – jedným z nich je známy dirigent Pavel Zajaček; dokonca aj starší brat Anton je multižánrovým štúdiovým a koncertným bubeníkom, vedľa ktorého Peter občas vystupuje. Keďže čaro a krásu hudby Peter nachádza v každom jej žánri, snaží sa byť všestranne zameraný. Do tajov skvalitňovania a napredovania v hre na gitaru ho zasväcovalo mnoho úspešných hudobníkov – Juraj Burian, Andrej Kellemberger, Vadim Bušovský, Milan Medek, Miro Bitomský. Svoje pop-rockové začiatky po boku Barbory Šulíkovej, či v kapele B.A.V., vymenil za bratislavských rockových nadšencov z Without Strings, kde sa na rozdiel od fungovania v ostatných kapelách, venuje na „skrátený úväzok“ bicím. Za bicími taktiež spolupracoval so skupinami Stone Cold Crazy a Slow Flow. Ako sideman gitarista spolupracoval s kapelami: ex-Mango Molas, The Paranoid (unplugged), s hip-hopermi z A.M.O., či s osobnosťami ako Zolo Lebo, Jaro Žigo a Filip Jančík.

            V súčasnosti svoj hudobný talent Peter zdokonaľuje štúdiom elektrickej gitary na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Za „manželku“, čiže stálu kapelu si vzal reggae formáciu Medial Banana, príležitostne však navševuje aj svoje „milenky“ – funkovú legendu A´Conto, Orchester Jeana Valjeana, Andante band alebo Serpico Acoustic. Svoju chuť tvoriť, hudobne experimentovať a hlavne kompozične sa realizovať mu naplno umožňuje vystupovanie so speváčkou Katkou Ščevlíkovou, ktorá sa čoraz viac začína prejavovať na slovenskej jazzovej i komerčnej scéne. Multižánrové duo Ščevlíková & Zajaček otvorilo svojím vystúpením tohtoročný 39. ročník festivalu Bratislavské Jazzové Dni. Pomerne nový je projekt Frankie Kimono, ktorý bol založený trojicou multižánrových hudobníkov. Spája jazz, blues, funk, rock a iné do jednej hudobnej fúzie bez hraníc. Na bicie hrá Jaro Žigo ml. a na basgitaru Tamás Belicza.

            Hudba je to, čo sa stalo Petrovou vášňou, uctievaným umeleckým dielom, fenoménom a neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Momentálne pracuje na svojich vlastných skladbách, ktoré plánuje v budúcnosti prezentovať publiku, pripravuje sa na nahrávanie CD a tour s Medial Banana, podiela sa na prípravách sólového albumu Katky Ščevlíkovej, koncertuje a pripravuje materiály s projektom Frankie Kimono a rôzne iné príležitostné vystúpenia. 

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
peter.zajacek@gmail.com

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

Frankie Kimono

Skupina Frankie Kimono vznikla spojením troch multižánrových hudobníkov, gitaristu Petra...

Haimoni Balgavá

Klaviristka a skladateľka Haimoni Balgavá študuje na bratislavskom Konzervatóriu klasickú ko...

Diskografia

  • Medial Banana - Uplifted (2013)