Roman Kovács

Roman Kovács
Roman Kovács

Narodeny 23.4.1985 v Bratislave. Zije a hudobne posobi v Bratislave ako lektor a perkusionista.

 

Hre na perkusie sa zacal venovat v roku 2000 ako samouk. Navstevoval ako divak aj ucinkujuci rozne bubnove sessions. Na jednej z tychto akcii sa stretol s Tonom Guthom. Sadli si po osobnej, profesnej i hudobnej stranke a v roku 2004 zalozili občianske združenie ZVUKY CEZ RUKY. Obcianske zdruzenie odvtedy poskytlo priestor rôznym projektom a niektoré z nich sa úspešne rozrástli (RYTMIKA Etnobubnová škola). 

ETNOBUBNOVA SKOLA RYTMIKA od roku 2003 uspesne organizuje bubnovačky, workshopy, kurzy a koncerty.

 

Dalsim velmi uspesnym a znamym projektom je kapela LA3NO CUBANO. Je to multižánrová slovenská kapela, fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta - africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Odtiaľ názov "world music". Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná PLNOKRVNÁ zostava. La3no... JE DOBRE NAMIEŠANÝ WORLDMUSIC KOKTEJL SO SVIEŽOU PRÍCHUŤOU SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU. 

Festivaly na Slovensku: Bažant Pohoda, POKE festival, Bratislavské jazzové dni, Grape festival, Uprising, Drienok, Permoník, Dni Petržalky, Bratislavsky Majales...

Festivaly v zahraničí: Colours of Ostrava (CZ), Kefír (CZ), Waves Festival (Vordingborg,Dánsko), Visegrad Wave festival (Czeremcha, Poľsko), XVIIIth "HERITAGE" WORLD MUSIC FESTIVAL (Szolnok, Maďarsko), Fusion festival (Nemecko), Ferrara Buskers festival (Taliansko), Aarhus Festival (Dánsko), Eurocultured (Manchester, Anglicko), Last days of Summer (Manchester, Anglicko), ...

 

Mimo vyssie uvedenych projektov Roman pôsobil v rôznych domácich i zahraničných kapelach; LA3NO CUBANO, AMO, LAZARO I SU SABOR LATINO, RYTMIKA, MARTIN VALIHORA, TONO GUTH, MEDIAL BANANA, SERPICO ACOUSTIC, THIERY EBAM, SLOW FLOW, SKA2TONICS, GENIUS LOCCI, HAFNER & BEYUZ, MARTINA JAVOR BAND, SILENT TRIO, VEC&SKRUPO, ZVERINA, RUMBA EXPRES, ZDENKA PREDNA, MANGO PERCUSIONS, MAROS HECKO 6DIVAS, CASTAWAY, STARES BAND, COSMIC DAYS, SILVIA JOSIFOSKA, JURAJ TURTIEV, EDDY PORTELLA, PETER RAITL, JANA FARDOVA, ADRIENA BARTOSOVA, SHELTERCLUB, MARCEL VEN TRIO, MILO SUCHOMEL, PAVOL BEREZA, MICHAL KOVALCIK, ROMANIKA, KATARINA SCEVLIKOVA, PETER ZAJACEK, VALER MIKO, GABOR TOKAR, GONSOFUS.

 

Roman doprevádzal rôzne tanečné, divadelné a televizne projekty a súbory ako sú : SABROSURA, TROPICAL, GRUPO CALIENTE, MIGUEL MENDEZ, ETNODANCE, ZAHRA, LIBUSA BACHRATA, MARTA POLAKOVA, LACKO CMOREJ, SND, Milujem Slovensko, Adela Banasova Trochu inak.

Dlhoročne viedol bubenicky projekt Samba Orchestra Bratucada, ktorý vystupoval v televíznej show LET'S DANCE. 

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
roman.kovacs@la3nocubano.sk
Telefón: 
0948447069

 

 

Koncerty hudobníka

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Diskografia

  • http://www.la3nocubano.sk/album-rodina
  • http://sheltersclub.com/userfiles/Approved/APftNicoleJMcCloud.mp3
  • http://medialbanana.com/
  • http://castaway.sk/