Sisa Michalidesová

jazz.sk
Sisa Michalidesová

Narodená 1983 v Bratislave, študovala na Konzervatóriu v Bratislave flautu, herectvo, špeciálnu kompozíciu. Na Berklee collage online kurzy: Orchestration 1, Orchestration 2, Music Composition for Film and TV 1, Music Composition for Film and TV 2, Arranging: Advanced Horn Writing.

Ako skladateľka

Skomponovala hudbu k filmom Zima kúzelníkov (STV), Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), Malé oslavy (kinofilm), Zradení (STV), Leto (VŠMU), česko- slovenský seriál Kriminálka z 5.C- STV, scénickú hudbu k inscenáciám Malé manželské zločiny (divadlo L+S), Partybreakers (SND), Deus ex machina (divadlo Mimo) a O psíčkoch a mačičkách (divadlo Úsmev), Červená princezná (Astorka), Trzy Swinky (Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin), Niečo málo o ženách (Prešporské divadlo), Fantázia (Ludus), Truth story (Trnavské divadlo), Zimná rozprávka (Nová scéna), Gazdova krv (Astorka), Agatha Christy (Divadlo Aréna), Das Ding (Divadlo Aréna), Misky strieborné, nádoby výborne (Študio 12), Klauni v pekle, Haló mimozemšťan?!´,  Silent rhapsody, Magický dom Madam Dragany (divadlo Úsmev), Ťapákovci (Divadlo J.G.Tajovského - Presov).

Je autorkou hudby k detskému projektu Veľkí herci malým deťom, 3 plus 1 (jazz-fussion), Zimní kúzelníci (autorská filmová a scénická hudba), Sisa a Sivý holub, Zimná rozprávka, Expresie, (jazz fusion), Dream Rhapsody (jazz), Chloe (jazz), Colours od Solitude (jazz). Spolupracovala na hudbe k hre Vykúpenie (SND).Venuje sa komponovaniu hudby k reklamným spotom, zvučkám v rádiu a hudobnej produkcii k televíznym seriálom.

- Autorka 12tich autorkých CD.

- za CD Chloe získala cenu Esprit, za najlepší jazzovy album roku 2017, taktiez  za album Dream rhapsody ( 2015).

- nominovana na cenu krištálové krídlo za CD Chloe (2017) 

 

Ako hudobníčka 

účinkovala v skupinách - 3 plus 1, Zimní kúzelníci (BJD 2010), Juraj Griglák and band, Remedios (BJD 2005), Richard Müller, Exfónia, Chill pill – Andrej Šeban, Zuzana Suchánková band, Sisa´s food (BJD 2003), Szidi Tobias band, 

Spolupracovala s Benitom Gonzalezom, Kornelom- Fekete Kovacsom, Piotrom Wylezolom, Oskarom Rózsom, Matúšom Jakabčicom, Ivetou Bartošovou, Lacom Keratom, Petrom Slivkom, Ľuborom Priehradníkom, Robom Opatovským, Jiřím Stivínom, Adrienou Bartošovou.  Účinkovala na mnohých jazzových slovenských aj medzinárodných festivaloch.

Ako herečka

od detského veku je členkou divadla Úsmev. Hrala v detských predstaveniach v réžii Aleny Michalidesovej - Snehulienka a trpaslíci, Dorotka v krajine zázrakov, Ja aj ja sa narodím, Popoluška a myšky, Kde bolo, tam bolo.., O psíčkoch a mačičkách. V predstaveniach pre dospelých v réžii Petra Scherhaufera - Pelikáni v pustatine a Pirueta, v réžii Aleny Michalidesovej - Zo života hmyzu a v réžii Patrika Lančariča v hre Funebrák. Momentálne účinkuje v predstaveniach - klauniády Veľkí herci malým deťom I, II, spolupracuje s talianským režisérom, výrobcom masiek, pedagógom Matteom Destrom v hrách- Silent rhapsody, Haló mimozemšťan, Magický dom madam Dragany.

Filmová spolupráca - Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), reklamy a seriál Ružová záhrada

Diskografia

Čisté tvary: Meskalin, Katka Barancová a mimicry: Balzam, Aurelius Quintet: Koledy v modrom, Robo Opatovský: Swing & Latin, Robert Opatovský: Vianočný album,3 plus 1, Chillpill, Veľkí herci malým deťom I.,II.III, Remedios: Cardamon, Maroš Kramár: Lážo plážo, Karol Csino: Nezvestný, Ľuboš Šrámek: Abstructures, Performances, Adriena Bartošová: Trojlístok, Sisa Michalidesová: Zimní kúzelníci, Zimná rozprávka, Sisa Sivý holub, Expresie, Dream Rhapsody, Chloe, Colours of Solitude, Majster a Margaréta.

 

 

 

 

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
0907282364@orangemail.sk
Telefón: 
0907282364

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31