Sisa Michalidesová

jazz.sk
Sisa Michalidesová

Narodená 1983 v Bratislave, študovala na Konzervatóriu v Bratislave herectvo, flautu, špeciálnu kompozíciu.

Ako skladateľka
skomponovala hudbu k filmom Zima kúzelníkov (STV), Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), Malé oslavy (kinofilm), Obzri sa včas (STV), Leto (VŠMU), scénickú hudbu k inscenáciám Malé manželské zločiny (divadlo L+S), Partybreakers (SND), Deus ex machina (divadlo Mimo) a O psíčkoch a mačičkách (divadlo Úsmev), Červená princezná (Astorka), Trzy Swinky (Teatr im. H. Ch. Andersena, Lublin), Niečo málo o ženách (Prešporské divadlo), Fantázia (Ludus), Truth story (Trnavské divadlo), Zimná rozprávka (Nová scéna), Gazdova krv (Astorka), Agatha Christy ( Divadlo Aréna), Klauni v pekle (divadlo Úsmev).
Je autorkou hudby k detskému projektu Veľkí herci malým deťom, 3 plus 1 (jazz-fussion), Zimní kúzelníci (autorská filmová a scénická hudba). Spolupracovala na hudbe k hre Vykúpenie (SND).Venuje sa komponovaniu hudby k reklamným spotom, zvučkám v rádiu a hudobnej produkcii k televíznym seriálom

Ako hudobníčka 

účinkovala v skupinách - 3 plus 1, Zimní kúzelníci (BJD 2010), Juraj Griglák and band, Remedios (BJD 2005), Richard Müller, Exfónia, Chill pill – Andrej Šeban, Zuzana Suchánková band, Sisa´s food (BJD 2003), Szidi Tobias band.

Spolupracovala s Oskarom Rózsom, Matúšom Jakabčicom, Ivetou Bartošovou, Lacom Keratom, Petrom Slivkom, Ľuborom Priehradníkom, Robom Opatovským, Jiřím Stivínom, so skupinami Mango Molas a El Gaucho, Adrienou Bartošovou. Nahrávala hudbu k filmu Slnečný štát s Vladom Godárom. Účinkovala na mnohých jazzových slovenských aj medzinárodných festivaloch.

Ako herečka

od detského veku je členkou divadla Úsmev. Hrala v detských predstaveniach v réžii Aleny Michalidesovej - Snehulienka a trpaslíci, Dorotka v krajine zázrakov, Ja aj ja sa narodím, Popoluška a myšky, Kde bolo, tam bolo.., O psíčkoch a mačičkách. V predstaveniach pre dospelých v réžii Petra Scherhaufera - Pelikáni v pustatine a Pirueta, v réžii Aleny Michalidesovej - Zo života hmyzu a v réžii Patrika Lančariča v hre Funebrák. Momentálne účinkuje v predstaveniach - klauniády Veľkí herci malým deťom I, II, Pelikáni v pustatine, Klauni v pekle v réžii Patrika Lančariča .

Filmová spolupráca - Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), reklamy a seriál Ružová záhrada

Diskografia

Čisté tvary: Meskalin, Katka Barancová a mimicry: Balzam, Aurelius Quintet: Koledy v modrom, Robo Opatovský: Swing & Latin, Robert Opatovský: Vianočný album,3 plus 1, Chillpill, Veľkí herci malým deťom I.,II.III, Remedios: Cardamon, Maroš Kramár: Lážo plážo, Karol Csino: Nezvestný, Ľuboš Šrámek: Abstructures, Adriena Bartošová: Trojlístok, Sisa Michalidesová: Zimní kúzelníci, Zimná rozprávka, Sisa Sivý holub.

 

 

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
0907282364@orangemail.sk
Telefón: 
0907282364

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30