Tomáš Hobzek

jazz.sk
Tomáš Hobzek

Tomáš Hobzek (nar.1980) začal so štúdiom bicích nástrojov na Plzeňskom konzervatóriu. V priebehu štúdia sa stal členom orchestra Divadla JK Tyla, kde získal skúsenosti s hraním vážnej hudby a zároveň pôsobil v rôznych študentských kapelách. V roku 1999 absolvoval Pražskú jazzovú dielňu pod vedením Pavla Zbořil, Martina Šulca a Roberta Balcar. Stal sa členom kvinteta "Adam 's Apple" a ako hosť začal hrať na bicie v kapelách Milana Svobody. Spolu s Helenou Markovou založil kapelu Work in Progress, kde sa postupne začal uplatňovať aj ako skladateľ.

V roku 2004 vstúpil na Vyššiu odbornú školu pri Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe, vedenú Jaromír Honzák a postupne začal prenikať na pražskú jazzovú scénu. Stal sa členom tria Davida Dorůžka, Organic Quarteta, tria Vojtecha Prechádzky, oboch kapiel Romana Pokorného, ​​tria Christiana Rovera, s ktorým v lete roku 2006 sprevádzal hammondistku Rhodose Scott na festivale v nemeckom Homburg a ako hosť vystupoval v ďalších kapelách.

Ako člen tria Davida Dorůžku sa zúčastnil medzinárodnej súťaže v španielskom Getxu (2005) av tom istom roku s kapelou Organic Quartet vyhral súťaž na Phillips international jazz festivalu. O rok neskôr sa rovnakou kapelou získal cenu Akadémie populárnej hudby (Anděl) v kategórii Jazz a Blues za rok 2006.

Na jeseň roku 2007 odišiel Tomáš do New Yorku, kde na súkromných lekciách s bubeníkom Kendrick Scottom (Herbie Hancock, Terence Blanchard band) získaval ďalšie skúsenosti a spolu s organistom Ondrejom Pivca natočil album "Overseason", kde ďalej hrajú gitarista Jake Langley a saxofonista Joel Frahm.

V roku 2008 bol Tomáš s Organic Quarto pozvaný na dva prestížne medzinárodné festivaly: prvý sa konal v Aténach, kde Organic Quartet bol jediným reprezentantom českej hudobnej scény, druhý potom v španielskom Getxu, kde boli ocenení cenou publika ako najlepší kapela.

Na jar toho istého roku Tomáš založil vlastnú quartet, v ktorom sa presadzuje aj ako skladateľ. Kapela sa už prezentovala početnými koncerty po celej Českej republike, ale aj napr v Sofii, alebo v Drážďanoch. Prvý vlastný album s názvom "Stick It Out" natočil s hosťujúcim new Yorskými pianistom Danom Tepferem a holandským saxofonistom Cyrilom Oswaldom.

V lete roku 2009, opäť na súťaži jazzových kapiel v Getxu, získal s kapelou Points hlavnú cenu a následne sa zúčastnil španielskych festivalov na Ibize, v Bilbau a Eloriu. Úspešný rok zakončil na súťaži v belgickom Hoeilaart, odkiaľ si s rovnakou kapelou odviezol druhú cenu.

Mimo spomenuté zoskupenia je Tomáš tiež súčasťou Quarteta Libora Šmoldase a ako hosť sa objavuje v ďalších kapelách.

 

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31