Tomas Jochmann

Tomas Jochmann

 

Tomáš Jochmann sa narodil 9.9. 1986 v Prešove, meste, ktoré si v hudbe získalo veľmi dobrú pozíciu nielen na Slovensku. O jazzovú hudbu sa začal zaujímať už v útlom veku. Oba jeho rodičia pracovali v divadle, a tak väčšinu detstva trávil práve tam. Neustále bol obklopený hudbou takmer všetkých hudobných žánrov, čo mu pomohlo na ceste stať sa všestranným muzikantom.

Keď sa prvýkrát stretol s jedným z prvých prešovských jazzových klaviristov a zároveň zakladateľom jazzového oddelenia na ZUŠ v Prešove Petrom Adamkovičom, mal osem rokov (medzi absolventov tejto školy patrí napr. taktiež v Prahe pôsobiaci Matej Benko, či Rasťo Uhrík). Vďaka Petrovi Adamkovičovi a jeho škole dostal veľmi kvalitné základy pre ďalší hudobný rozvoj, a to predovšetkým v jazzovom smere. Dostal sa k nahrávkam velikánov akými sú Kenny Barron, Chick Corea, Erroll Garner či Michel Camilo, ktorých si hneď veľmi obľúbil a nechal sa nimi inšpirovať. Lyrickým štýlom s vplyvmi brazílskej hudby Kennyho Barrona, perfektnou rytmickosťou Chicka Coreu a jeho Elektric bandu, swingovým feelingom Errolla Garnera a veľmi bohatými latin-jazzovými rytmami Michela Camila.

Vo svojich pätnástich rokoch sa presťahoval do Prahy za štúdiami na Konzervatóriu Jaroslava Ježka. Behom tohto štúdia mal možnosť spolupracovať s mnohými českými aj slovenskými poprednými hudobníkmi, a to z najrôznejších žánrov. Medzi jeho najobľúbenejšie žánre patrí, okrem iných, afro-kubánska a brazílska hudba. V roku 2008 a 2009 mal tú česť sa stretnúť s žijúcou legendou bebopu Kennym Barronom a zahrať si s ním duo na jazzovom workshope Tuscia in Jazz v Taliansku.

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
info@tomasjochmann.com

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Diskografia

  • Štěpán Markovič Q + Saxtet - Jazz na Hradě
  • Robert Rovina - A New Day