Tomáš Lukáč

Tomáš Lukáč
Tomáš  Lukáč

Narodil sa v Bratislave, momentálne žije a pôsobí v Berlíne. Jeho hudobný vývoj osciloval medzi viacerými hudobnými štýlmi a nadobudnuté skúsenosti mu dopomohli získať silnú žánrovú flexibilitu (rock, funk, blues, jazz..), ktorú využía od začiatkov svojej profesionálnej kariéry. Vyštudoval jazzovú gitaru na jednom z najprestížnejších európskych jazzových inštitútov na Kunstuniversität Graz v Rakúsku, v štúdiu pokračoval na mníchovskej Hochschule für Musik und Theater München u medzinárodne uznávaného prof. Peter O'Mara. Ako skladateľ, aranžér, či sideman, posobí v rôznych medzinárodne úspešných projektoch ako napr.: Tomas Lukac Group (https://tomaslukac.bandcamp.com/album/heart-shaped) alebo Ellipsis Quintet (http://ellipsisquintet.wixsite.com/ellipsisquintet). Hral alebo nahrával s mnohými výnamnými interpretmi slovenskej a zahraničnej scény, napr. s Robben Ford, Peter O'Mara, Guido May,  vystupoval v USA a v Európe. Okrem toho sa úspešne zúčastnil medzinárodných súťaží: Kurt Maas Jazz Award, Start It Up, či Nové tváre slovenského jazzu.

 

Vo februári 2021 vydal debutový album Heart-Shaped - Music of Kurt Cobain, venovaný hudbe legendárnej kapely Nirvana, ktorý bol nominovaný na cenu Esprit za najlepší slovenský jazzový album roka. Na CD nahrávanom v Nemecku a Rakúsku sa podieľali: Andre Schwager /DE/ - klavír, Fender Rhodes, organ, synth; Markus Oberleitner /AT/ - basgitara; Zhitong Xu /CN/ - bicie; Vasilis Nalbantis /GR/ - trúbka; Conrado Molina /AT/ - perkusie; Marv the Harf /DE/ - spev, rap; Pathos /USA/ - rap; Prezident Lourajder /SK/ - rap

 

https://tomaslukac.bandcamp.com/album/heart-shaped

 

V roku 2022 vydal so svojou kapelou Tomas Lukac Group /SK, GER, AT/ album autorským kompozícií s názvom Minga Sessions. Platňa bola nahratá v Nemecku a podieľali sa na nej Andre Schwager /GER/ - klávesy, Fender Rhodes, organ; Markus Oberleitner /AT/ - basgitara; Zhitong Xu /CN/ - bicie.

 

https://tomaslukac.bandcamp.com/album/minga-sessions

 

________________

 

Instagram: @tomaslukacmusic

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCw40lOjeVplZtT7tpKBkfqw?

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
lukactomasjazz@gmail.com

 

 

Koncerty hudobníka

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Hudobné skupiny hudobníka

Jazz Nut Trio

Ďalšou kapelou bojujúcou o Váš hlas v súťaži Jazz START UP je bratislavská formácia...

Mr.Moon

Za názvom Mr.Moon sa skrýva štvorica hudobníkov, pre ktorých je hudba hlavne veľká zábava a ...

Tomas Lukac Group

Tomas Lukac Group je hudobná skupina okolo gitaristu Tomáša Lukáča, ktorá svojmu bandleadrovi slú...