Album Nikolaja Nikitina dokončí legendárny Joe Tarantino

Album Nikolaja Nikitina dokončí legendárny Joe Tarantino
jazz.sk

Ten v minulosti spolupracoval s menami ako Miles Davis, Chick Corea či Bill Evans.

Novovzniknuté vydavateľstvo Real Music House vydá v polovici marca album slovenského saxofonistu Nikolaja Nikitina – Personal suite. Na nahrávke, ktorá spája tri jazzové generácie, sa okrem Nikitina podieľajú aj klavirista Gabriel Jonáš, bubeník Jozef Döme a kontrabasista Juraj Griglák. O mastering nahrávky sa postará Joe Tarantino, ktorý v minulosti spolupracoval s menami ako Miles Davis, Chick Corea či Bill Evans.

Produkciu Nikitinovho projektu si pod taktovku zobrala dvojica Róbert Pospiš a Martin Sillay, ktorá sa v minulosti zviditeľnila najmä vydaním albumu Príchody odchodov a produkciou nahrávky Sám od Janka Lehotského.

„S Martinom máme tvrdé podmienky na veci, ktoré produkujeme. Základom je, aby sa nám to páčilo, čo si myslím, že je normálny zdravý úsudok. Ja mám strašne rád osobné albumy – výpovede, ktoré majú príbeh. Okrem toho som vždy chcel, aby Nikolaj spravil svoj vlastný autorský album ako líder kapely, nielen jej súčasť,“ uviedol na margo spolupráce so slovenským saxofonistom Róbert Pospiš.

 

„Robo patrí niekoľko rokov medzi mojich najbližších kamarátov a postupom času sme sa dopracovali do bodu, kedy sme chceli spraviť niečo spoločné. Na jednom projekte sa nám to nepodarilo, čo ma vlastne naštartovalo k tomu, aby som urobil vlastný projekt, ktorý budem mať plne v rukách. Práce v štúdiu pritom skončili tak, ako začali – v úžasnej atmosfére bez akýchkoľvek stresov. Nahrávanie sme stihli v polovičnom čase, takže dúfam, že budeme spolupracovať aj naďalej. Okrem toho musím poďakovať aj Alexovi Molčanovovi, ktorý sa zaslúžil o kvalitu surovej nahrávky,“ dodal Nikitin. Album Personal suite by sa na slovenský trh mal dostať v polovici marca. Nahrávku, ktorá bude obsahovať 10 skladieb s celkovým trvaním 59 minút, verejne pokrstia 5. apríla v priestoroch Kafe Scherz.

Vydavateľstvo Real Music House založil koncom roka 2011 spevák a skladateľ Róbert Pospiš spoločne so svojím hudobným kolegom Martin Sillayom. Na slovenský hudobný trh chcú podľa vlastných slov prinášať nahrávky, ktoré sa vymykajú žánrovým trendom doby a stoja na silnej autorskej výpovedi.

Galéria

Album Nikolaja Nikitina dokončí legendárny Joe Tarantino
Album Nikolaja Nikitina dokončí legendárny Joe Tarantino

 

 

Ďalšie články

Sisa Feher vyráža na turné so sedemčlenným KHI ansámblom
Sisa Fehér patrí k veľkým talentom česko-slovenskej hudobnej scény. Ako multiinštrumentalistka,...
Jazzový Mikuláš príde tento rok o deň neskôr
Určite to poznáte: poriadne vyčistiť topánky/čižmičky a vyložiť ich v mikulášsky predvečer do okna...
Keď sa dvakrát jeden rovná jeden
Pandemické mesiace poznamenali snáď všetky oblasti spoločenského i kultúrneho života. Množstvo...
Správne nasmerovať a napojiť sa: vyhrajte CD „Directions & Connections“
Dlhoroční hudobní partneri – saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek, vydali pod...