Česko-slovenská kapela Pitch Bender krstí nový album Peace in Emergency

Česko-slovenská kapela Pitch Bender krstí nový album Peace in Emergency
Miroslav Bachura

Už dávnejšie sme informovali o pripravovanom albume česko-slovenskej formácie Pitch Bender. Novinka s názvom Peace in Emergency je konečne hotová. Vyjde 4. septembra, ponúkne šestnásť celkom nových autorských skladieb a v ten istý večer sa dočká aj poriadneho krstu.

 

Kapela nový album Peace In Emergency pokrstí práve štvrtého septembra v experimentálnom priestore NoD v Prahe. Od posledného albumu Virginology, ktorý formácia vydala pred štyrmi rokmi v Brne ešte s pôvodnými zakladajúcimi členmi, ušla veľký kus neľahkej, ale pritom logickej cesty smerom k väčšej multižánrovosti a hudobnej členitosti, ktorá vychádza z pestrého autorského materiálu jednotlivých členov a hĺbky tvorivého prežitku.

 

Kapela sa inštrumentálne posúva a spája profesionálny prístup s osobitým zvukom jednotlivých skladieb, ku ktorým jednoznačne prispieva originálny s nikým nezameniteľný prejav frontmanky Sisy Fehérovej, a fúzia autorskej tvorby Ivy Korgerovej, Sisy, basgitaristu Matěja Havlička a gitaristu Dana Hasalíka. Každý má trochu iný prístup k tvorbe, no výsledkom je zakaždým soul-jazzový Pitch Bender, s groovom a dravým soundom.

 

Samotný krst ponúka zaujímavú dramaturgiu s radou hostí, ktorí s kapelou dlhodobo spolupracujú, vynikajúce muzikantské výkony, ale predovšetkým nové skladby, z ktorých každá vlastným spôsobom rozohráva tematiku celého albumu, ktorou je všeobíjmajúca ambivalencia kľudu a napätia alebo zdanlivo krehkého prímeria s permanentnou hrozbou všemožných konfliktov dnešného sveta.

 

Krst prebehne v pražskom klube NoD na Dlouhej ulici 4. septembra 2014. Kapely sa predstaví v zložení Sisa Fehérová (spev), Iva Korgerová (piano, klávesy, vokály), Dan Hasalík (gitara), Zbyněk Polívka (tenor saxofón), Matěj Havlíček (basgitara), Oliver Lipenský (bicie) rozšírenom o hostí Jen Hovorka (rap), Dina Czudková (vokály) a dychová sekcia v zostave Štěpán Janoušek (trombón, vokály) a Oskar Török (trúbka). Album pokrstí v rodinnom nádychu bubeník Adam Koller.

 

 

 

 

Tlačová správa

Esprit 2019

 

 

Ďalšie články

Do Košíc prichádza festival Jazz Days, prinesie hviezdneho Richarda Bonu i projekt fenomenálneho bubeníka Antonia Sancheza
Prvé mesiace nového roka premenia Košice na mesto jazzu. Postará sa o to úvodný ročník...
Pitch Bender a Sisa Fehérová natáčajú nový album Peace in Emergency
Pražská soul-alternatívna kapela Pitch Bender v čele so slovenskou speváčkou Sisou Fehérovou sa...
Roztancovaný OpenJazzFest 2015
Na to, aby sa každoročne konal Openjazzfest na Zelenej vode musí byť splnených viac základných...
Eric Clapton rozpálil Prahu – aj bez Tears in Heaven
Jeden z najväčších žijúcich hrdinov bluesovej gitary, Eric Clapton osobne, v týchto...
Klavirista Keith Jarrett vydáva nový album. V októbri vyjde jeho ďalší sólový počin
Už druhý rok po sebe sa klavirista Keith Jarrett rozhodol vydať sólové CD. Po sólovom albume,...
Uskutoční sa live stream na počesť Johna Coltrana. Diskutérmi bude aj Melissa Aldana a Archie Shepp
V stredu 23. septembra 2020 by oslavoval John Coltrane, titan moderného jazzu, svoje  94....
Sisa Michalidesová krstí album "Colours of Solitude''. V Klube pod lampou odohrá koncert s hviezdnou zostavou hudobníkov.
Dlho očakávaný koncert Sisy Michalidesovej spojený s krstom jej najnovšieho albumu ,,Colours...
Trio Szaturma prináša hneď tri novinky: nový názov KIN, nový klip a jesenné turné
Trio Szaturma sa po vydaní debutového albumu „Phi“ pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia...