Concord vydá začiatkom augusta päť nových titulov v rámci edičnej série "Very Best Of"

Concord vydá začiatkom augusta päť nových titulov v rámci edičnej série "Very Best Of"
jazz.sk

Edícia prinesie kompilácie nahrávok od známych mien, ako Dave Brubeck, Vince Guaraldi, Bill Evans Trio, Thelonious Monk a Cannonball Adderley.

The Very Best of Dave Brubeck - The Fantasy Era je portrétom tohto legendárneho hudobníka v jeho ranom období pod vydavateľstvom Fantasy, medzi rokmi 1949 a 1953.
Nahrávky na tomto titule dokumentujú časť jeho tvorivého života, počnúc prvým Brubeckovým triom, ktoré obsahovalo rytmickú sekciu z jeho okteta, kde hral Ron Crotty na base a Cal Tjader na bicích.

 

Ďalší titul, The Very Best of Vince Guaraldi, pozostáva zo 14 nahrávok z Fantasy sessions, mezdi rokmi 1957 a 1966, vrátane Guaraldiho hitu z roku 1962, 'Cast Your Fate to the Wind', za ktorý mu bola udelená cena Grammy.

 

Kolekcia The Very Best of The Bill Evans Trio zaznamenáva a oslavuje tohto klaviristu a frontmana slávneho tria, v ktorom pôsobili aj Scott LaFaro na base a Paul Motian na bicích. Skladby boli nahraté v priebehu troch sessions v rokoch 1959-1961 a obsahujú tracky zo štyroch Riverside albumov tohto tria, Portrait in Jazz, Explorations, Waltz for Debby, a Sunday at the Village Vanguard.

 

Titul The Very Best of Thelonious Monk obsahuje 10 stôp, nahratých medzi rokmi 1954 a 1957, väčšinou pre Prestige a Riverside.

 

Piaty album v edícii, The Very Best of Cannonball Adderley, zahrŕňa rozsiahlu čast umeleckého života tohto saxofonistu, cez nahrávky v sessions ako Portrait of Cannonball a Things Are Getting Better z roku 1958, k Straight and Phenix sessions v rokoch 1973 a 1975.

 

-fill-
 

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...